Rugby Club JIMI Vyškov > Zhodnocení zápasu s RC Tatra Smíchov

Zhodnocení zápasu s RC Tatra Smíchov

6.12.2015

JIMI RC VYŠKOV – RC TATRA PRAHA

Po týdenní reprezentační pauze se do Vyškova opět vrátila extraliga ragby mužů. K poslednímu

zápasu domácí tým nastoupil proti Tatře Smíchov. Tento zápas byl odložený z dřívějšího data, a tak

byl v celé extralize tento víkend jediný. Tatra držela před zápasem 3. místo v tabulce a měla na tým

z Vyškova, který okupoval 4. pozici, tříbodový náskok. Oba týmy tedy měly obrovskou motivaci v

zápase uspět a zimní pauzu strávit na třetí příčce v tabulce.

Počasí během týdne spíše připomínalo mrazivý leden. První sníh a večerní mrazy komplikovaly

přípravu Vyškovského týmu na sobotní utkání. I docházku na tréninky si duo trenérů Hudák, Pala

moc nepochvalovali. Cíl však zůstával stejný, porazit soupeře za každou cenu.

Zápas pod taktovkou rozhodčího Rázgy však začal lépe soupeř z Prahy. Vyškov byl jako opařený a

hráči Tatry využívali každou chybičku. V 9. minutě trestným kopem naklonil vedení na stranu Tatry

hostující kopáč Řanda. Domácí hráči nenašli tu správnou cestu a tak pořád zápasu vévodili soupeři.

Ve 13. minutě přišla další rána, pětku po několika fázích položil kapitán hostujícího týmu Mára a

Tatra vedla už 0:8. Hráči Vyškova však do konce poločasu zvedli hlavy a dostávali se do slibných

šancí. Nutno podotknou, že soupeř z Prahy velice urputně bránil. V posledních minutách prvního

poločasu však v obraně místo našel domácí vazač O. Kovář a spolu s kopáčem Mončkem snížil

vedení hostů na 7:8.

Hráči se v mrazivém sobotním odpoledni občerstvili a hra pokračovala. Kromě nízkých teplot hráče

sužovalo ostré slunce, avšak tuto meteorologickou nevýhodu měli oba soupeři shodnou. Vyškovu

vyšel vstup do druhého poločasu. Nový náboj a chuť změnila celý průběh zápasu. Domácí hráči

byli útočnější a dařilo se jim více i ve standartních situacích . Nátlak na soupeře využil kopáč

domácích M.Kovář a dvěma trestnými kopy otočil vedení na stranu Vyškova. Další body přišly v

průběhu hry, kdy si pod háčko doběhl Pantůček a Vyškov vedl 18:8. I Tatra útočila, v polovině

druhého poločasu se na několik minut usídlila v obranné zóně Vyškova. Bodového přičinění se

zatím nedočkala. Naopak úřadoval opět kopáč Vyškova M. Kovář, který sobě, i celému týmu připsal

další trestný kop, stav 21:8. I další pětka byla ve prospěch domácího týmu, několika fázemi Vyškov

rozbil obranu soupeře a při přečíslení uvolnil Pantůček spoluhráče, který už jen položil a navýšil

skóre na 26:8. Hráči Tatry po této třetí pětce zbraně nesložili, naopak hráli o to víc. Podařilo se jim

položit svou druhou pětku v zápase a snížit stav na 26:13. To už dobíhaly poslední minuty utkání a

Vyškov měl vítězství nadosah. Oba týmy měly obrovskou motivaci pro další bodový zisk, v sázce

byly ještě bonusové body pro oba soupeře. Ze zápasu vytěžil maximum Vyškov. V poslední akci

prošel obranou M. Kovář a přihrávkou uvolnil M. Pořízka, který položil čtvrtou pětku pro

Vyškovský tým, pomyslnou tečku za utkáním přidal kopáč Monček a domácí v tomto duelu vyšli

vítězně s konečným skóre 33:13.

Sestava: Doležel, Vrána, Jaroš, Monček, Trunečka, Pořízek M., Brtníček, Kovář O., Pořízek P.,