Rugby Club JIMI Vyškov > Zhodnocení víkendového extraligového utkání

Zhodnocení víkendového extraligového utkání

9.11.2015

RC DRAGON BRNO – JIMI RC VYŠKOV

Osmé kolo extraligy mužů v Ragby přineslo moravské derby mezi Brnem a Vyškovem.

Utkání se mělo odehrát na legendárním stadionu za Lužánkami v Brně, ale nakonec to

nevyšlo a tak se utkání přesunulo zpátky do Cacovické klece. Dragon Brno sice okupuje

šestou příčku tabulky, ale minulý týden prohrál s vedoucím lídrem Pragou pouze o pár bodů.

Také nové trenérské duo Briggs a Beneš přinesli do týmu svěží vítr.

Začátek zápasu byl však výborný pro Vyškov. Hned v první útočné akci se prosadil Jirka

„pěst“ Pantůček a položil přímo pod háčko. Kopáč Kovář M., už měl jednoduchou příležitost,

kterou využil a Vyškov vedl 0:7. Hráči Vyškova tímto bodovým ziskem polevili a nechali

soupeře vyvinout tlak. Často se dopouštěli chyb a ty trestal rozhodčí Žilka, následně kopáč

Dragonu Puha. Další tlak domácí zúročili pětkou, prosadil se Luka a přinesl tak vedení svému

týmu 8:7. I Vyškov měl do konce poločasu šanci na bodový zisk, ale nedokázal soupeře

v poslední chvíli přehrát, ani domácí se už bodově neprosadili a první poločas tedy skončil

vedením Dragonu o jeden bod.

První minuty druhého poločasu patřily trenérům, obě mužstva vystřídali několik hráčů, aby se

hra i nasazení pozvedlo. Lépe toho využil Dragon a v 50. minutě po několika fázích roje a

bombardování obrany Vyškova položil domácí Vlček. Hráči Brna šli do vedení už o pět bodů.

Vypadalo to, že Vyškov definitivně zápas položil, další velká rána o pár minut později.

Vyškovský hráč atakoval soupeře po odkopu a nekompromisně si vysloužil žlutou kartu.

Zdálo by se že je konec, ale hráči JIMI to nevzdali a hned po získání míče vyvinuli soustavný

tlak na Dragon. Několik fází se snažili projít obranou leč marně. V jedné akci však hráč

Vyškova neunesl tíhu situace a špatnou nahrávku zachytil hráč Brna, který přes celé hřiště

udělil hostům poslední ránu. K radostí celého Vyškovského osazenstva v Cacovické kleci,

pětka nebyla uznána pro offsidové postavení hráče domácích. Tímto okamžikem Vyškov

zařadil další pomyslný stupeň rychlosti a přidal na intenzitě hry. Hráči domácího týmu byli

pod tlakem a dělali chyby. Další žlutou kartu získal hráč Dragonu po úmyslném přestupku.

V zápětí Vyškov strhl vedení na svou stranu pětkou Jirka „pěst“ Pantůček a kopem dnes

neomylný Martin Kovář 13:14. Po této pětce se i Dragon dostával do šancí, dobrá obrana

Vyškova je však všechny zastavila. V samotném závěru utkání se bodově prosadili ještě hráči

JIMI a dokonali tak obrat utkání. V 78. Minutě získal míč Chalabala a položil, kopem zvýšil

opět Kovář Martin a bylo rozhodnuto. Na poslední minuty si vzal míč ještě Dragon a snažil se

za každou cenu přehrát soupeře. Rozhodčí Žilka zřejmě nespěchal domů a tak se druhý

poločas natáhl až na 53 minut hracího času. Skóre se však už nezměnilo a tak Vyškov vezl

domů 4 body a výhru 21:13.

Sestava:  Brtníček, Kovář J., Vrána, Monček, Trunečka, Pořízek M., Procházka, Kovář O.,

Pořízek P., Kovář  M., Soural, Mazal, Chalabala, Fialka, Pantůček.

Střídající: Koutný, Frič, Doležel, Novák, Poddaný, Gibali, Heimerle

Pozvánka na další utkání: 14.11.2015 JIMI RC VYŠKOV – RC PRAGA PRAHA  14:00