Rugby Club JIMI Vyškov > Zhodnocení víkendového extraligového utkání

Zhodnocení víkendového extraligového utkání

21.10.2015

JIMI RC VYŠKOV – RC ŘÍČANY

Po měsíční pauze se do Vyškova opět vrátila nejvyšší soutěž ragby v České republice. Domácí tým se utkal se soupeřem z Říčan. RC MOuntfield má podzimní část sezony velice slibně rozehranou, z pěti zápasů hned čtyřikrát vyhrál a momentálně jim patří druhé místo v tabulce.

V sestavě domácích se toho od posledního zápasu poměrně dost změnilo. Do sestavy se vrátil Pantůček, po zranění Doležel a po trestu Vrána. Naopak vypadl mladičký Gibala, kterého v sestavě nahradil svým prvním startem za ,,áčko“ Heimerle.

Lépe do utkání vstoupili domácí. Hned v prvních minutách utkání vyvinuli souvislý tlak na soupeře, několika akcemi rozbili obranu a ve druhé minutě pokládal domácí vazač Ondra Kovář. Vyškov po pětce nepolevil a stále bombardoval obranu Říčan. Další body přišly ve dvanácté minutě, kdy opět po hezky sehraných akcích položil na kraji hřiště Radek Vrána. Kopáč domácích Kovář měl pro oba kopy velice těžké pozice a tak stav zůstal 10:0. Postupem času se hra stále více vyrovnávala, samozřejmě oba týmy nechtěly soupeři dovolit bodové zisky a tak se hrálo na hraně pravidel. Ve dvacáté minutě však dva hráči neudrželi nervy a pustili se do sebe. Rozhodčí Heřman musel vytáhnout žlutou kartu. Jak už je zvykem, z Vyškova obdržel žlutou kartu Jan Kovář a karta padla i na stranu Říčan. V desetiminutovém intervalu, kdy se hrálo na obou stranách ve čtrnácti hráčích, se dařilo opět Vyškovu. Krokovou techniku soupeři předvedl Honza Školař a sólovou akcí navýšil skóre na 15:0. Po pětce se prosadil i kopáč domácích Kovář a připsal ke skóre další dva body. V posledních minutách prvního poločasu Vyškov nepolevil a získal další pětku. Prosadil se Martin Kovář, kopem potvrdil Monček a týmy šly po prvním poločase ke střídačkám za stavu 24:0 pro Vyškov.

Druhý poločas byl více vyrovnaný. V sestavě Vyškova proběhly značné změny a domácí tým jakoby vypnul. Hned v prvních minutách druhého poločasu vytvořil pro soupeře výhodu a špatnou obranou se domácí tým dostal do úzkých. Říčany tuhle nabídku přijmuly a po protlačovaném autu si připsaly na svoje konto první body. Vyškov se z počátečního zmatku pomalu dostával a snažil se na soupeře zaútočit. Většinou však akce po několika fázích skončila chybou domácího hráče. Souvislý tlak na soupeře nezvládl hráč z Říčan a za hru proti pravidlům si vysloužil žlutou kartu. Vyškov tak měl desetiminutovou výhodu a převahu jednoho hráče v poli. Tuto výhodu však zúročil pouze kopáč M. Kovář, který proměnil trestný kop a Vyškov své vedení navýšil na 27:5. Do konce zápasu proběhlo už jen několik střídání z obou stran, ale dalšího bodového navýšení už nikoli. Celky se rozešly za konečného stavu 27:5 pro Vyškov.

Sestava: Doležel, Kovář J., Vrána, Monček, Trunečka, Brtníček, Pořízek M., Kovář O., Školař, Kovář M., Heimerle, Mazal, Chalabala, Soural, Pantůček.

Střídající: Koutný, Coute, Pořízek P., Procházka, Novák, Podaný, Juřínek

Příští víkend má áčko Vyškova nucenou pauzu pro reprezentační utkání Česko - Švýcarsko, které se odehraje právě na Vyškovském hřišti v sobotu 24. října ve 14:00. V dresu národního týmu se předvede hned několik Vyškovských hráčů a rozhodně se bude na co dívat. Přijďte podpořit také náš národní tým.

Fotografie z utkání si můžete prohlédnout na následujícím odkaze.