Rugby Club JIMI Vyškov > Zhodnocení extraligové utkaní s RC Praga Praha

Zhodnocení extraligové utkaní s RC Praga Praha

20.11.2015

JIMI RC VYŠKOV – RC PRAGA PRAHA

Po necelých dvou letech na vyškovském hřišti odpískal svůj další zápas rozhodčí z Maďarska pan Priskin Csaba. Shodou náhod pískal stejně jako před dvěma lety utkání s Pragou Praha. Tenkrát Vyškov prohrál a ani druhý zápas pod taktovkou tohohle rozhodčího neskončil pro domácí vítězně.

Domácí do utkání vstoupili lépe než soupeř z Prahy. Od začátku tlačili soupeře a hned v prvních minutách položili pětku a ujali se vedení. Po sérii akcí našel díru v obraně M. Kovář a po nahrávce položil Pantůček a kopem zvýšil kopáč M. Kovář na 7:0. Tempo zápasu bylo vysoké a oba soupeři měli několik příležitostí. Vyškov se snažil bránit i za cenu hry proti pravidlům. To se jim stalo osudným a po sérii trestných kopů Praga zahrála tlačený aut a ve 13. minutě srovnala na 7:7. V dalším čase měly oba týmy možnosti k navýšení skóre, viděli jsme spoustu pěkných útočných akci a působivé obrany z obou stran. K dalším bodům se k radosti fanoušku opět dostal Vyškov. Na kraji hřiště našel příležitost k průniku Trunečka a nahrávkou posunul možnost k Chalabalovi, který pokládal. Z velkého úhlu navýšil M. Kovář na 14:7. V poslední minutě prvního poločasu ještě úřadoval útok Pragy a snížil vedení po přečíslení na kraji hřiště na 14:12.

I druhý poločas začal lépe Vyškov. Po akci útoku doběhl do brankoviště opět Pantůček a Vyškov vedl 19:12. Náskok domácích po deseti minutách Praga dorovnala, podruhé se prosadil vazač z pražského týmu Boháč a kopáč Čížek. Stav tak byl zase vyrovnaný 19:19. Hosté se s tímto vyrovnaným výsledkem nechtěli spokojit a stále víc zvyšovali intenzitu útočení. Dvacet minut před koncem se jim podařilo strhnout vedení na svou stranu a vedli 19:24. Vyškov to také nakoplo k vetší snaze o bodování. Často se domácí dostali i do slibných situací, ale nedokázali je proměnit. I přes velkou snahu dotáhnout zápas k výhře nebo alespoň k dalšímu bodovému zisku, položil opět hráč Pragy a zápas byl rozhodnutý. Hráči Pragy si tak připsali poslední výhru v podzimní části ligy. Naopak Vyškov čeká 28. 11. 2015 odložený zápas proti Tatře Smíchov na domácím hřišti.

Sestava: Jaroš, Kovář J., Vrána, Monček, Trunečka, Brtníček, Procházka, Kovář O., Pořízek P., Kovář M., Soural, Mazal, Chalabala, Gibali a Pantůček

Střídající: Podaný, Frič, Doležel, Pořízek M., Wognitsch, Heimerle a Novák

Pozvánka na poslední utkání podzimní části: 28. 11. 2015 14:00 JIMI RC VYŠKOV – RC TATRA