Rugby Club JIMI Vyškov > Ženy Vyškova zahájily svou soutěž v Přelouči

Ženy Vyškova zahájily svou soutěž v Přelouči

8.9.2014

Ilustr. foto: Anry LukáčIlustr. foto: Anry Lukáč
Ilustr. foto: Anry Lukáč

V neděli 7.9. se v Přelouči uskutečnil první turnaj ženského ragby o 7 hráčkách elitní série.

Účastnilo se ho 7 týmů. RC JIMI Vyškov, RC Dragon Brno, RC Přelouč, RC Sparta Praha, RC Havířov, RC Říčany, RK Petrovice. Z technických důvodů se bohužel na poslední chvíli odhlásil tým Prague Cat's.
Hrálo se ve dvou skupinách z nichž jedna byla tříčlenná ( RK Petrovice, RC Havířov, RC Dragon) a druhá čtyřčlenná. Turnaj zahajil zápas Sparta Praha-Říčany s výsledkem 43:0.

2. utkání pak Petrovice-Havířov 38:0.

Ve 3. utkání nastoupily reprezentatky našeho klubu proti Přelouči. První dvě minuty začaly naše děvčata ve vysokém tempu a soupeřky jen bránily. Bohužel začátkem třetí minuty se nám zranila Tereza Daňhelová. Odvážela ji sanitka kvůli komplikované zlomenině nohy. To poznamenalo celý náš tým. Holky však chtěly vyhrát pro Terezku a to se jim začalo dařit. V 7.minutě pokládala Skokanová. Po poločase jsme opět přehráli soupeřky šikovnou akcí Čuprové, kterou zakončila pětkou a zároveň byla úspěšná v následném kopu. Po zbytek zápasu se skóre neměnilo. Soupeřky nás sice tlačily , ale naše dobrá obrana nepovolila.
Vyškov-Přelouč 12:5
Sestava: Trnková, Gottvaldová J. (Sypková), Skokanová, Gregorová, Vrbacká, Čuprová, Daňhelová ( Hudečková K.)
Lavička: Gottwaldová M., Sypková, Hudečková K.
Body:Skokanová 5, Čuprová 5+2

4. zápas RC Dragon-Havířov 33:0

5.zápas RC JIMI Vyškov-RC Říčany 21:19
Zápas začal pro naše hráčky dobře. Hned ve 30. vteřině otevřela skóre kapitánka Vrbacká a s úspěšným prokopem si připsala 7 bodů. Ve druhé minutě trestal soupeř chyby v obraně a nedůsledné skládání srovnáním skore 7:7. V čase 5:52 se však podařilo Hudečkové převést vedení na naši stranu díky ukázkovému srovnání směru v rychlosti a po úspěšném kopu Čuprové bylo skore 14:7.
Hned na začátku druhé poloviny utkáni soupeř ukázal , že prohrát určitě nechce a snížil stav 14:12. V čase 8:30 Hudečková znovu udeřila. Pronikla říčanskou obranou a opět pokládala pětku. Čuprová opět v kopu úspěšná, stav tedy 21:12. Říčany v poslední minutě snížily na konečné skóre 21:19.
Sestava: Trnková, Sypková, Skokanová( Gottvaldová J.), Gregorová, Vrbacká , Čuprová (Gottwaldová M.), Hudečková
Lavička: Gottvaldová J., Gottwaldová M.
Body: Hudečková 2x5, Vrbacká 5+2, Čuprová 2x2.

6. zápas RC SpartaPraha- RC Přelouč 52:5

7. zápas RC Dragon-RK Petrovice 14:22

8. zápas RC Říčany-RC Přelouč  7:36

9. zápas RC JIMI Vyškov-RC Sparta Praha 7:41
Sparta začala ve vysokém tempu, ale my jsme odolávali. Soupeř nás přehrával hlavně na křídlech, kde byl rychlý a trestal každé zaváhání. Naše hráčky výborně skládaly, obzvlášť Sypková, která měla nejvíce skládek z obou týmů a všechny úspěšné.

Sestava: Trnková , Sypková, Sķokanová (Gottvaldová J.), Gregorová, Vrbacká, Čuprová, Hudečková ( Gottwaldová M.)

Lavička: Gottvaldova J., Gottwaldová M.
Body: Čuprová 5+2

Zápas o třetí místo RC JIMI Vyškov-RC Dragon  19:31

Zapas začal trochu opatrně ale i tak soupeř skórova ve 2. minutě 0:7. Ve 4.minutě snížila kapitánka na 5:7. V 8.minutě skorovaly nejdříve naše hráčky a potom hráčky Brna. Stav tedy byl 12:14. V 11.minutě se nám podařilo otočit skóre na 19:14. Bohužel na naších hráčkách byla vidět už únava, protože měly v nohách o zápas více. V posledních třech minutách jsme dostaly 3 pětky a utkání prohrály 19:31.

Sestava:Trnková ( Gottvaldová J.),Sypková, Skokanová, Gregorová, Vrbacká( Hudečková K), Čuprová, Gottwaldová M.

RC Říčany

Druhý turnaj ELITNÍ SÉRIE se bude konat 14.9.2014 ve Vyškově. Přijďte podpořit domácí tým.