Rugby Club JIMI Vyškov > Ženy JIMI RC ukončily sezónu 4. místem

Ženy JIMI RC ukončily sezónu 4. místem

30.5.2012

Poslední dva turnaje žen JIMI RC Vyškov a zavěrečné zhodnocení sezóny.

Dne 13.5. 2012 se konal 8. turnaj žen na domácím hřišti ve Vyškově. Na tento turnaj los přisoudil našim ženám bohužel jen dva zápasy a to s RC Mariánské Hory a RC Slavia Praha. Za krásného počasí a velké podpory domácích fanoušků děvčata předvedla krásné ragby.

RC JIMI VYŠKOV vs. RC MARIÁNSKÉ HORY    36:5

Vyškovačky vstoupily do prvního utkání turnaje s velkým nasazením a s odhodláním ukázat velkému počtu diváků, že patří na špici tabulky ženské ligy. Tomu také odpovídal první poločas, kdy naše holky téměř nepůjčily balón soupeřkám a nasázely jim 4 pětky. Druhý poločas byl už v poklidnějším tempu a tak i Mar. Hory měly něco ze hry a dokázaly po chybě v obraně položit jedinou pětku.

RC JIMI VYŠKOV vs. RC SLAVIA PRAHA   31:0

V druhém utkání čekal Vyškov papírově silnější soupeř než Mar. Hory, ale na výsledku ani na průběhu utkání to nebylo znát. Holky hrály s velkou chutí a bojovností. První poločas byl opět hodně silný. V druhém poločase pokračovaly opět ve skvělé hře, ale i Slavie si vytvořila slibné šance, hlavně ke konci utkání. Žádnou z akcí však neproměnily v bodový zisk, jelikož naše děvčata byla odhodlána vyhrát s čistým kontem a díky bojovnému výkonu a perfektní obraně až do poslední minuty se jim to podařilo.

Po ukončení turnaje sehrály naše ženy přátelské utkání s RC Říčany. Proti začínajícímu týmu neměly větší problém i když Říčany předvedly velice bojovný výkon a nepochybně budou po nasbírání důležitých zkušeností  velkým konkurentem.

Poděkování patří všem hráčkám za předvedený výkon a hlavně fanouškům domácího týmu, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Ta měla velký vliv na výkon našich děvčat.

Sestava: Skokanová, Čuprová, Ryšánková, Vrbacká (C), Sypková, Kubaláková, Daňhelová, Zítková, Langhammerová, Trnková, Vejchodová

Trenéři: Prof. Ing. Václav Monček, DRSc; PhDr. Petr Pořízek, CSc

Poslední turnaj 19.5.2012 pořádal RC Petrovice. Po turnaji proběhlo závěrečné vyhlášení výsledků ženské ligy. Na turnaji nás čekali RC Petrovice B, RC Sparta Praha, RC Petrovice A.

RC JIMI VYŠKOV vs. RC PETROVICE „B“   41:0

Domácí Petrovice ‚‚B“ byl papírově nejslabší soupeř, který nás na turnaji čekal. Naše děvčata je však nepodcenila. Do zápasu nastoupily holky s velkým odhodláním vyhrát a udělat si respekt do dalších utkání. Tomu odpovídá i výsledek. V tomto utkání  se nám bohužel zranila Venda Kubaláková.

RC JIMI VYŠKOV vs. RC SPARTA PRAHA   12:21

Oba dva týmy nastoupily s tím, že nechtějí prohrát. Tudíž byl celý průběh utkání velmi vyrovnaný a bylo k vidění bojovné ragby. Konec utkání byl velice dramatický. Poslední minuty se odehrávaly za stavu 12:14. Vyškov si vytvářel slibné akce, které však končily na tvrdé obraně Sparty. V poslední akci podtrhla Sparta svoje vítězství překonáním obrany našich děvčat položením pětky. Tím  stanovily konečné skóre.

Jak tým Sparty, tak i mnoho diváků označilo tento duel jako nejbojovnější a divácky nejatraktivnější zápas této sezóny.

RC JIMI VYŠKOV vs. RC PETROVICE „A“  0:38

Děvčata se snažila první poločas držet krok s úřadujícími a nastávajícími mistryněmi, což se jim dařilo. Druhý poločas byl už však v režii Petrovic. Na naších hráčkách se hodně projevila únava z předchozích dvou zápasů, které následovaly za sebou bez většího času k odpočinku. I tak děvčata bojovala s vítězkami letošního ročníku ženské ligy i s velkým vyčerpáním důstojně.

Vyškovačky se první rok mezi ŽENAMI umístily na krásném 4. místě a nechybělo moc a skončily na „bedně“. Tento výsledek předčil očekávání a cíle, které si tento tým dával na začátku sezóny. Obrovské díky patří všem hráčkám za krásné výkony, bojovný a zodpovědný přístup, jak v zápasech, tak na trénincích po celou sezónu.

Hráčky: Skokanová, Trnková, Čuprová, Ryšánková, Vrbacká (C), Sypková, Kubaláková, Daňhelová, Horváthová, Zítková, Langhammerová, Vejchodová, Uhlířová

Fotografie: Anry Lukáč a Jakub Brunclík