Rugby Club JIMI Vyškov > Ženy JIMI RC bojovaly o víkendu v Říčanech

Ženy JIMI RC bojovaly o víkendu v Říčanech

23.9.2014

Ilustr. foto: Anry LukáčIlustr. foto: Anry Lukáč
Ilustr. foto: Anry Lukáč

V neděli 21.9.2014 se uskutečnil v Říčanech 3. turnaj  ELITNÍ SÉRIE v sedmičkovém ragby žen.

2. turnaj , který se měl konat ve Vyškově se bohužel neuskutečnil kvůli podmáčenému hřišti. Turnaj se zrušil bez náhrady. Na podzim se tedy uskuteční pouze 4 turnaje elitní série.

1.       Zápas RK Petrovice A - Prague’s Cats        32:5

2.       Zápas  RC Sparta Praha - RC Mounfield Říčany  26:0

3.       Zápas RC JIMI Vyškov-RC Havířov  27:0

Zápas zahájila naše děvčata velice svižným tempem. Hned po našem výkopu jsme se zmocnili míče a po pěkném průniku Sypkové jsme poprvé skorovali ve 45 vteřině na 5:0. Zápas pokračoval i nadále v režii Vyškovaček, které soupeřkám nedali prakticky skoro míč. Ve 3.minutě si Vrbacká našla skulinku v obraně a pronikla až do soupeřova pětkoviště. Stav 10:0.

Do konce poločasu soupeř trochu vyrovnal síly a Vyškovačkám nedovolil skorovat.

Po výměně stran jsme však nepolevili v našem tempu a v 8.minutě po pěkné akci na útoku kladla Čuprová a sama také proměnila kop. Stav 17:0. Dále následovalo pár mlýnů pro soupeře díky naším předhozům. Soupeřovi mlýny jsme však dokázaly vymlít a vždy jsme uútočili a ve 12.minutě pokládala opět Vrbacká. Stav 22:0. Těsně před koncem naposledy udeřila opět Čuprová a zvýšila na konečných 27:0.

4.       Zápas RC Dragon Brno - RC Přelouč    12:7

5.       Zápas RC JIMI Vyškov - Prague’s Cats   33:7

Druhý zápas byl opět ve vyšším tempu a soupeře jsme přehrávali od začátku. Hned v první minutě otevřela skore Čuprová a sama také proměnila kop na branku. Stav 7:0. Poté i soupeř vycenil zuby a museli jsme více bránit. Po drobných chybách v obraně jsme zastavovali soupeře v naším pásmu 22m a byl na nás písknut trestný kop. Cats však udělali chybu a byl písknut mlýn pro Vyškov. Po pěkné kaci na útoku a proniknutí obranou dávala Vrbacká pětku. Následný kop proměnila Čuprová. Po výměně stran hned v 8. Minutě kladla Čuprová a i kop na bránu proměnila.Stav 21:0. V 10. Minutě po mlýnu a zpětné kličce Čuprové opět Vyškov skoroval i s následným kopem na bránu. Stav 28:0. Ve 12.minutě  po podobné akci kladla ta samá hráčka. Stav 33:0. Soupeř se i tak nevzdal a po chybě v naší obraně nás potrestal ve 14.minutě 7 body. Stav 33:7.

6.       Zápas  RC Dragon Brno - RC Mounfield Říčany  7:24

7.       Zápas RC Havířov - RK Petrovice A  0:25

8.       Zápas RC Přelouč - RC Sparta Praha  7:35

9.       Zápas RC JIMI Vyškov – RK Petrovice A 12:26

První polovinu jsme začali hodně vlažně a díky španému skládání a chybám v obraně nás soupeř trestal ve 2.minutě. Stav 0:7. Tempo soupeře bylo stále vyšší a my nemohli získat míč. Ve 4.minutě opět kladl soupeř. Stav 0:14. Po této pětce jsme trochu srovnali tempo, ale bohužel jsme opět chybovali v obraně a soupeř pokládal potřetí. Stav 0:19. Ke konci první půle jsme konečně získali míč a po dobře sehrané akci a dobrému tahu dopředu pronikla Čuprová, která položila a následný kop také proměnila. Stav 7:19. První polovina druhého poločasu byla lepší od našeho týmu , který dostal pod tlak  Petrovice a v podstatě jim nedal míč. V 9.minutě po rozhození až dokřídla a zaběhnutí Čuprové, která utekla přez půl hřiště byla zpětná nahrávka přibíhající podpořea ta přihrála Sypkové a ta přehrála svoji bránicí hráčku a položila pětku. Stav 12:19. Do konce zápasu bylo tempo hodně vysoké a v držení míče se střídali oba dva týmy. Bohužel v poslední akci zápasu přišla chyba na naší straně uprostřed obrany díky podklouznutí Čuprové a soupeř skoroval na konečný stav 12:26.

10.   Zápas RC Havířov - Prague’s Cats  14:5

11.    Zápas RC Přelouč – RC Mounfield Říčany  14:12

12.   Zápas o 7.místo  RC Dragon Brno – Prague’s Cats  ??:?? vítěz Brno

13.   Zápas o 5.místo RC Havířov – RC Přelouč ??:?? vítěz Havířov

14.   Zápas o 3.místo RC JIMI Vyškov – RC Mounfield Říčany  10:17

Do zápasu jsme nastoupili odhodlaní vyhrát a získat třetí místo. N soupeře jsme nastoupili tvrdě a hned v první minutě skórovala Vrbacká , kterou soupeř nedokázal zastavit. Stav 5:0. Tempo jsme stále drželi a Vrbacká po podobné akci opět skorovala. Stav 10:0. Po chybě na kraji v obraně holky nedokázali dohnat soupeře a ten snížiů na 10:7. V druhé půlce v 9. Minutě opět skoruje soupeř. Stav 10:12. Zápas se začal více vyhrocovat a bohužel Vyyškovačky dělaly více chyb. Soupeř pak takticky vystřídal hráčky do rouje a v každém mlýnu nás velkou sílou začal přetláčet a my neměli z čeho hrát. Bohužel dalším podklouznutím naší hráčky soupeř upravil stav na konečných 10:17. Zápas byl velice emotivní pro naše hráčky, které si po zápase poplakali. Nemají se však zač stydět.

15.   Zápas o 1. místo RK Petrovice A – RC Sparta Praha ??:??  vítěz turnaje RK Petrovice A.

Pořadí na turnaji

1.RK Petrovice A

2.RC Sparta Praha

3.RC Mounfield Říčany

4.RC  JIMI Vyškov

5.RC  Havířov

6.RC Přelouč

7.RC Dragon Brno

8.Prague’s Cats

 

Průběžná tabulka:

1.RK Petrovice A  24bodů

2. RC Sparta Praha 20 bodů

3. RC JIMI Vyškov 14 bodů

4. RC Mounfield Říčany 12 bodů

5. RC Dragon Brno 11 bodů

6.RC  Přelouč  10 bodů

7.RC Havířov  10 bodů

8. Prague’s Cats  -2 body

 

Petr Pořízek

 

AL