Rugby Club JIMI Vyškov > Výsledkový servis ME U20 2014

Výsledkový servis ME U20 2014

25.8.2014

Vyškov,Brno - V neděli odstartovalo Mistrovství Evropy hráčů do dvaceti let v ragby. Na hřišti RC Bystrc Brno nastoupila reperezentace České republiky proti týmu "BARBARIENS", složeného z hráčů širšího výběru české reprezentace, doplněného hráči z ostatních týmů, které se ME U20 účastní. Tato sestava musela být poskládána poté, co se z účasti na mistrovství odhlásil tým Kypru, jehož větší část byla povolána na vojenské cvičení. V tomto zápase naši reprezentanti jednoznačně zvítězili 103 :5.

V dalším zápase se utkali reprezentace Ukrajiny a Moldavska. I přes velký tlak v závěru normálního hracího času, kdy Moldavané téměř dosáhli pětky, musel být zápas za nerozhodného stavu 6 :6 prodlužován. V nastaveném čase 2x10 minut pak hráči Ukrajiny položili pětku a následným proměněným kopem upravili výsledné skóre na 13 :6.

Na hřišti ve Vyškově se v úvodním zápase představily reprezentace Švýcarska a Maďarska. První poločas skončil s výsledkem 17 :7 ve prospěch Švýcarska. Dalaší průběh utkání ovlivnil hrubým faulem ihned po výkopu hráč Maďarska, který za něj oprávněne dostal červenou kartu. Oslabený tým pak podlehl Švýcarům 43 :7.

V druhém utkání pak hráči Lucemburska ve vyrovnaném zápasu porazili Litvu 32 : 12. Česká reprezentace se tak utká o další postup právě s týmem Lucemburska a to ve středu v 18:30 na hřišti RC Dragonu Brno.

Finále a utkání o třetí místo se pak odehrají v sobotu na hřišti JIMI RC Vyškov od  14:00 hodin.

Srdečně Vás zveme na sobotní odpoledne. Pro diváky je připraven bohatý doprovodný program, stánky s občerstvením, tombola, pochodová kapela ...

Cena vstupného na dvojzápas: DOSPĚLÍ - 100,- DĚTI - 50,-

(Doporučujeme přijít minimálně o půl hodiny dříve ať stihnete zahajovací výkop ve 14:00)

LUXEMBOURG 32-12 LATVIA

UKRAINE 13-6 MOLDOVA

SWITZERLAND 43-7 HUNGARY

CZECH REPUBLIC 103-5 BARBARIANS