Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškovští kadeti na přeborech

Vyškovští kadeti na přeborech

9.6.2015

Přebor ČR Kadetů

O mistra republiky bojovali kadeti tentokrát v Říčanech. Domácí byli favority turnaje, cestu za obhajobou titulu jim chtěli znepříjemnit hráči Sparty, Havířova a Vyškova.

RC JIMI Vyškov se podobně jako vloni potkal v semifinále se Spartou Praha. Hned v samotném úvodu utkání se soupeři povedl překop našeho útoku. Míč, který nešel do autu si útočník Sparty dokázal doběhnout a položil pětku. Zanedlouho na to jsme po přečíslení útoku inkasovali další pětku. Našim hráčům se podařilo snížit po dobře rozehraném trestném kopu, kdy pětku položil vazač Erik Wunsch. Vyškov však za Spartou herně zaostával, a to hlavně v roji. Po sérii chyb v naší dvaadvacítce jsme opět inkasovali. Poločas tak skončil 7:19 ve prospěch Sparty.

Vyškov chtěl utkání ještě zdramatizovat a do druhé půle vstoupil s velkým odhodláním. Nedařilo se mu však využívat hbitých křídel, která za celý zápas dostala pouze minimum míčů. Naopak byla to Sparta, kdo stupňoval tlak a Vyškov se pouze bránil. Několikrát se mu sice podařilo získat míč a založit slibnou akci, ale veškerá snaha téměř vždy ztroskotala na individuálních chybách. Sparta tak po zásluze vyhrála a postoupila do finále.  Druhým finalistou byl celek Říčan, který postoupil přes Havířov.

Semifinále:    

RC JIMI Vyškov      RC Sparta Praha

     7              :                45

Body: E. Wunsch 5, D. Šenk 2

 

O třetí místo:

O bronzovou medaili tak bojovali v neděli oba moravské celky. Vyškov dobře začal a Filip Jánský položil po pěkné akci roje první body zápasu.  Soupeř však zanedlouho snížil trestným kopem. Po opakovaném rozehrání trestného kopu jsme konečně dokázali poslat míč na křídlo a J. Krátký tak navýšil vedení RC JIMI na 7 bodů. Vzápětí jsme ale opět chybovali po výkopu soupeře a ten dokázal rovněž po rozehrání trestného kopu skóre srovnat.

V úvodu druhého poločasu Vyškov potřetí za sebou chyboval při chytání výkopu a potřetí byl potrestán položením pětky. V těchto okamžicích hráli vyškováci v hlubokém útlumu a vůbec to s nimi nevypadalo dobře. Naštěstí toho soupeř nedokázal využít a sám začal chybovat. Jeho hráči hráli ve svém obranném území několikrát po sobě proti pravidlům a Vyškov zásluhou D. Šenka srovnal. Od této chvíle jsme přebrali trvale iniciativu a po dalších pětkách M. Kodada, D. Šenka a E. Wunsche si pojistili třetí místo.

RC JIMI Vyškov      RC Havířov

     34              :                15

Body: F. Jánský 5, J. Krátký 5, D. Šenk 14, M. Kodad 5, E. Wunsch 5

Pochvalu zaslouží naši hráči za fakt, že ani za nepříznivého stavu, a to v obou utkáních, nerezignovali a důstojně je dohráli. Celkově však nezanechali příliš pozitivní dojem.  Ač mají mezi sebou několik reprezentantů a individuálně jsou pro kvalitní ragby velmi dobře vybaveni, byla jejich hra až příliš nahodilá a neurovnaná. Zejména rojníci se nedokázali vzájemné podpořit a ztráceli tak hodné vlastních míčů. Jejich projev byl na rozdíl od soupeřů nedůrazný, nekompaktní a individualistický. Náš silný útok tak vlastně vůbec nedostal příležitost se prosadit.  Jsou to všechno neduhy, které se s mužstvem táhnou střídavě po celou sezónu a vyplývají z velmi slabé tréninkové docházky a morálky a tudíž z nesehranosti.

Doufáme, že si tuto kritiku vezmou hráči k srdci a pomohou nám vrátit vyškovské ragby v této kategorii tam, kam dlouhodobě patřilo. Určitě na to všichni z nich mají!!

V obou utkáních hráli: Matouš Frič, Kristián Gryc, Marcel Kodad, Filip  Jánský, Ivan Vinter, Daniel Kýz, Martin Školař, Erik Wunsch, Petr Grmela, David Šenk, Jaroslav Krátký, Dominik Holub, Robin Husár, Martin Benko, Michal Heimerle. Do hry nemohl bohužel ještě zasáhnout nový hráč Adam Žalud.

 

Velkým příslibem do budoucnosti byl výkon staršího žáka M. Benka, který se především ve druhém zápase blýskl několika výbornými skládkami.

 

Pavel Alán

 

AL