Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškovští junioři Mistry republiky 2013/2014

Vyškovští junioři Mistry republiky 2013/2014

26.5.2014

Mistrovský titul juniorů zůstal opět ve Vyškově

V sobotu 31.5.2014 bylo sehráno na hřišti JIMI RC Vyškov finálové utkání v ragby v kategorii Juniorů do 19let s Rugby clubem Praga Praha, a vyškovští hráči obhájili své loňské prvenství v celorepublikové soutěži..

Tým tvořený výbornými hráči, někteří již pravidelně nastupují za mužský A tým, přistupoval k utkání s určitým respektem. Což se ukázalo již v druhé minutě zápasu, kdy jsme obdrželi velice rychlou pětku.

To však bylo v prvním poločase vše, co soupeř předvedl.

Semknutí týmu a tvorba kolektivní hry zapříčinily, že ke konci půle byl ukazatel skóre 28:5 ve prospěch domácích.

Do druhé půle jsme nastoupili se stejnou vervou a ač jsme nechali soupeře bodovat, naše převaha a důvtip opanovaly hrací plochu a konečný výsledek 56:24 odpovídal předvedené hře.

Soupiska: Gottvald, Fryč, Školař Karel, Brtníček Jiří, Novák, Bastl, Voráč, Brtníček David,

Školař Jan, Kaňa, Dzurňák Nikolas, Pantůček, Leznar, Gibala, Dzurňák Kristian

lavička: Školař Martin, Jordánek, Kýz, Heimerle, Šenk, Čala, Boček.

Rád bych poděkoval hráčům za předvedený výkon. V tomto utkání nehrály jako obvykle jen individuality, naši nejlepší hráči. Ale hráli jsme kolektivní, kompaktní, rychlé a chytré ragby.

Dodržovali jsme určenou strategii odkopů. Naše vůle po vítězství byla obrovská.

Poděkování si zaslouží realizační tým vedený Milošem Husárem,  Tomášem Kusalou a Josefem Jordánkem. Zejména se pak podílel na vynikajícím výsledku Miloš Husár přípravou po celý rok.

Přeji všem hráčům snadný přechod do katetegorie mužů ať už do týmu A, nebo B, kde věřím, že najdou své místo a uplatnění, kde může být zúročena celá jejich dosavadní hráčská zkušenost.

Aby se i tento sportovní zážitek zapsal kladně do jejich následné cesty, do hodnot, kde přátelství a kolektiv tvoří hlavní náplň života i sportu, jakým je ragby.