Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškovský B - tým zahájil sezonu 1.ligy vítězně

Vyškovský B - tým zahájil sezonu 1.ligy vítězně

7.9.2016

Vyškovský B - tým zahájil sezonu  1.ligy vítězně

Premiérovém zápase v první lize čekal hráče vyškovského béčka soupeř ze Zlína. Poslední prázdninová neděle v tropických teplotách přinesla start první ligy v ragby České republiky. Ač se trenérům B týmu zdálo během týdne, že je hráčů dostatek, s blížícím se utkáním přibývalo omluvených hráčů jak na běžícím páse. Vyškovská záloha tak vyjela pouze v 17cti hráčích. Soupeř byl dobře připraven a na hřiště vyběhl s plnou lavičkou.

První minuty zápasu nasvědčovaly, že Zlín je na domácím hřišti dobře naladěn a bude diktovat hru. Několikrát se hráčům domácích podařilo pronikat obranou Vyškova i do bezprostřední blízkosti brankoviště. Vyškov si vytvořil také několik slibných příležitostí, v první dvacetiminutovce utkání diváci body neviděli. První zasloužené pětky se dočkali domácí, Vyškov hrál velice opatrně a obrana byla nejistá, a tak se Zlín ujal vedení 5:0. Vyškov po téhle pětce začal taky dotírat na pětkoviště domácích. Konečně se hráči B týmu dostali za polovinu soupeře a težili hlavně z rychlého protiútoku. Rychlost domácím ukázal benjamínek vyškovského B týmu Gryc, který při svých solo akcích utekl nejen soupeři, ale i podpoře v podobě vlastních hráčů. Položil svou první pětku v životě a první pětku v tomto zápase pro Vyškov. Spolu s D. Šenkem vzali Zlínu vedení 5:7. Po této pětce se Vyškov dostal do pohody a také se rozehrál. Do konce první půle pětku přidal kapitán týmu Novák, po něm mlýnová spojka Pořízek. Své kopáčské umění, dvěma kopy po pětce, předvedl D. Šenk, a tím navýšil vedení Vyškova na 5:24. Zlín do poločasu stihl ještě proměnit trestný kop za hru proti pravidlům, poločas tedy 8:24.

Začátek druhé půle sliboval opět drama, oba týmy si odpočinuly a Zlín provedl střídaní. Již ve druhé minutě se míč dostal opět k mladému Grycovi, který opět utekl všem hráčům na hříšti a položil další pětku. Po něm si pro první pětku v první lize došel kopáč Šenk, kterou potvrdil i kopem, Vyškov už vedl 8:38. Domácí však bojovali o každý metr urputně, důkazem byl souvislý tlak a dobrá podpora, která přinesla domácím druhou pětku v utkání a snížení stavu. Po této situaci však opět hru ovládli hosté z Vyškova. Ke konci utkání už převažoval tlak v mlýnech, který využil vazač Vyškova Beneš a položil další pětku. Další pětkou se ukázal útok Vyškova, po slibné akci a pomyslnou tečku, po velice náročných 80ti minutách, se předvedl rychlonožka Gibali, který ukázal, že umí také utíkat soupeřům. Konečný stav za premiérovým utkáním vyškovského béčka v první lize Zlín – Vyškov B 13:66.

Sestava: Kodad, Frič, Vrána, Jánský, Novák, Fialka, Koutný, Beneš, Pořízek, Šenk, Gryc, Chala, Mazal, Gibali, Grmela Střídající: Novotný, Haška