Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškovské ženy na turnaji v Ostravě

Vyškovské ženy na turnaji v Ostravě

11.10.2011

O víkendu, v neděli 9.10. se uskutečnil v Ostravě poslední turnaj podzimní části women´s rugby "7".

Náš tým jel na turnaj s dobrými ambicemi, ale vědělo se, že to bude nejtěžší turnaj  podzimu.

Na začátku jsme se měli utkat s Petrovicemi B, na které si děvčata věřila. Hned od prvního výkopu šla děvčata do každého kontaktu, skládky naplno, nedala soupeřkám ani metr území zadarmo. Po chybách soupeřek a naší hodně dobré obraně a kolektivní hře jsme vyhráli. Vyškov - Petrovice B 31:0.

Druhý zápas jsme se měli utkat s dosud neporaženými ženami Petrovic A, které zdobí zlatá medaile z loňské sezóny. Hned ze začátku utkáni jsme dostali dvě rychlé pětky po chybách v obraně, které se nám doposud nestaly. V poslední akci prvního poločasu se zranila Veronika Trnková, která si vyhodila koleno a čekalo se na příjezd sanitky. Děvčata se však nenechala touto nepříjemnou událostí rozhodit. V druhém poločase hrály holky pouze v šesti, ale s takovým nasazením, že dokázaly dát pětku a Petrovice vymazaly ze hřiště. Utkání jsme prohráli. Petrovice A - Vyškov 12:5.

Na třetí zápas proti Spartě jsme si vypůjčili dvě hráčky z Brna, které se v poločase vystřídaly. Utkání začalo slibně, v 5. minutě jsme vedli 14:0. Poté naše holky polevily a Sparta během dvou minut srovnala skóre. Ve druhém poločase jsme dostali další dvě pětky. Na utkání se podepsal hodně špatný rozhodčí, shodli jsme se i s trenérem Sparty. Děvčata bojovala, ale už nestačila otočit utkání. Sparta - Vyškov 24:14.

Na jaře se uskuteční 6 turnajů. Jeden turnaj se bude konat i ve Vyškově. Chtěli bychom poděkovat lidem, kteří nás jako tým podporovali. Největší poděkování patří hráčkám JIMI RC Vyškov.

Sestava: Skokanová, Čuprová, Trnková, Vrbacká, Sypková, Daňhelová, Horváthová

Trenéři: Pořízek Petr, Václav Monček