Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškovské ženy na 4. turnaji v Petrovicích

Vyškovské ženy na 4. turnaji v Petrovicích

29.9.2014

V sobotu 27.9.2014 v Petrovicích se uskutečni 4. turnaj ELITNÍ SÉRIE v ragby o 7 hráčkách.

Turnaj byl celkově vypjatý pro všechny týmy, protože po podzimní části mají sestoupit dva týmy a nejvyšší soutěž žen se tak bude zužovat na 6 týmů.

Na turnaj jsme jeli pouze v osmi hráčkách. Bohuže nám chyběla Sypková, která nemohla z pracovních důvodů, dále nám chyběla Daňhelová, ta má po operaci zlomené nohy. Další hráčky jako jsou Burdová, Hudečková L., Kollmanová, Souralová, Lačňáková, Vrbacká, Gaubová a Danielová nám chyběli kvůli licencím nebo lékařským prohlídkám. Gregorová jela na turnaj po noční směně v práci a večer v sobotu na další noční, proto byl pro ni turnaj nejvíce náročný.

Do prvního zápasu nastoupila naše děvčata proti RC Přelouč. Do zápasu šla tvrdě a nebojácně. Hned v první minutě dokázala skorovat Vrbacká po mlýně sehranou akcí s mlýnovou spojkou Gregorovou. Hned po výkopu jsme se opět ujali míče a ve třetí minutě pokládala Skokanová. Čuprová proměnila kop po pětce.Stav 12:0. Třetí pětku utkání zařídil soupeř díky naší špatně postavenou obranou si holky z Přelouče párkrát vyměnili pěkně balon a snížili na 12:7. Hned po poločase jsme získali míč a Skokanová ustála více kontaktů a dokázala proběhnou soupeřovou obranou a po sprintu delší jak 50m dala svoji druhou pětku v utkání, stav 17:7. Soupeř, ale dokázal zase odpověděl a hned vzápětí snižuje na 17:12. Soupeř trochu srovnal tempo, ale po pěkné akci Čuprové s Hudečkovou skorujeme. Stav 22:12. V poslední minutě upravuje výsledek čuprová na konečnách 27:12.

SESTAVA: Skokanová, Gottvaldová J., Trnková, Gregorová (Gottwaldová M.), Vrbacká, Čuprová, Hudečková,                                                                                                                                                     LAVIČKA: Gottwaldová M.

BODY: Vrbacká 5, Skokanová 2x5, Čuprová 5+2, Hudečková 5

Druhý zápas hrály holky proti Prague Cat’s. Průběh zápasu byl velmi podobný jako předchozí zápas. První pětku zápasu položila Čuprová , která proměnila i kop. Stav 7:0. Další pětku dala Skokanová po souhře s Trnkovou našla mezeru v obraně a zopakovala si delší sprint tak jako v prvním zápase. Stav 12:0. Potom soupeř dostal balon a my museli bránit. Povedlo se nám zastavit jejich útok. V racku získala Vrbacká míč a Čuprová pronikla obranou a pokládá. Stav 17:0. Po poločase to vypadalo velmi vyrovnaně. Cat’s však využili naší chybu uprostřed obrany a snížili na 17:5. Po výkopu jsme měli míč a snažili se zaútočit po křídle kde byla rychlá Hudečková a dokázala utéct své bránící hráčce a upravila tak stav na 22:5.Chvíli po ní pokládala Skokanová, které se dařilo. Stav 27:5. Vypadalo to před koncem, že by jsme mohli ještě zvýšit stav, ale soupeř nám sebral balon a po pěkné akci až do křídla se nestačila naše obrana přesunout a i když je vzadu zastavovala Čuprová měl soupeř dobrou podporu a snížil na konečných 27:12.

SESTAVA: Gottvaldová J., Gottwaldová M., Trnková, , Vrbacká, Čuprová (Gragorová), Skokanová, Hudečková,                                                                                                                                                     LAVIČKA: Gregorová

Třetí zápas jsme hráli s RK Petrovice. Petrovice nastoupili s odost silnější sestavou než minulý turnaj. Naše holky se toho assi lekli v hlavách a první půlka byl jen v režii soupeře. Holky měli katastrofální skládky a když stáli dobře postavené v obraně tak bohužel bez skládání to v ragby nejde. Stav  v poločase 0:27. V poločase dostali děvčata kartáč od trenéra a o začátku první půlky šlo vidět, že se začali snažit. Velmi pěkně začala skládat Hudečková. Soupeřkám začala Vrbacká skoro v každém racku kde byla brát balon a my jsme konečne také útočili. Bohužel koncovka nám nevycházela tak jsme nedokázali bodovat.Konečný stav utkání byl tedy 0:47.

SESTAVA: Skokanová, Gottvaldová J., Trnková, Gregorová (Gottwaldová M.), Vrbacká, Čuprová, Hudečková,                                                                                                                                                     LAVIČKA: Gottwaldová M.

V zápase o třetí místo jsme se utkali s RC Sparta Praha. Holky nastoupili s větším odhodláním jak v předchozím zápase. Skládky už byli lepší, ale nebyli stoprocentní. Jejích útoky jsme dokázali zastavovat ale ne tak , aby si soupeř nedokázal nahrát míč své podpoře. V držení míče to bylo vyrovnáné celý zapas, ale soupeř má zkušenější obranu, ne však bezchybnou .  Po našem útoku jsme dostali balon do křídla na Moniku Gottwaldovou, obrana na ní vyběhla ve dvou. Monča si trchu pocouvla s míčem a bránící hráčky najednou nebyli domluvené keterá ji brání první v tom toho Monča využila vyběhla dopředu, proběhlá pří mo mezi něma a po sprin 40m snížila položením. Kop po pětce proměnila Čuprová. Do konce zápasu nás soupeř překonal ještě dvakrát šikovným pokopem v našem pásmu 22m. Konečný stav tedy 7:31.

SESTAVA: Gottvaldová J., Gottwaldová M. (Gragorová), Trnková, , Vrbacká, Čuprová, Skokanová, Hudečková,                                                                                                                                                     LAVIČKA: Gregorová

BODY: Gottwaldová M. 5, Čuprová 2