Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškovské ženy bojují o medaili

Vyškovské ženy bojují o medaili

22.6.2015

Dne 21.6.2015 odehrály vyškovské ženy v Říčanech předposlední turnaj Elitní série ragby 7´s.

Turnaj byl nesmírně důležitý pro RK Petrovice, které potřebovaly vyhrát celý turnaj, aby se udržely v kontaktu s RC Sparta Praha a na závěrečném turnaji, který se uskuteční tuto neděli 28.6.2015 v Petrovicích bojovaly o zlato. Tyto dva celky budou na příštím turnaji bojovat a titul Mistra republiky v sedmičkovém ragby žen.

Další boj v celkové tabulce byl o třetí místo, kde před turnajem měl lepší pozici RC Dragon Brno před JIMI RC Vyškov o 3 body. Vyškovanky potřebovaly vyhrát nad Dragonem. To se jim podařilo a stáhly tak jejich náskok na jediný bod. To znamená, že na posledním turnaji si to tyto dva celky rozdají o medaili.

SKUPINA A

·         RK Petrovice

·         RC Dragon Brno

·         RC Havířov

SKUPINA B

·         RC Sparta Praha

·         JIMI RC Vyškov

·         RC Mountfield Říčany

Vyškov – Říčany

V 2. minutě nás soupeř oběhl na kraji obrany, kudy běžel  takřka sám do brankoviště. Bára Bendová se ale stačila včas vrátit a donutila soupeřku kopnout si míč. Bendová ji předstihla, bohužel udělala menší předhoz a druhá naše hráčka Gregorová si nevšimla předhozu a hrála s míčem, aniž by se vrátila za Bendovou. Rozhodčí nařídil trestný kop za ofsajd. Bohužel soupeř rychle rozehrál a mezi dvěma hráčkami kladl body. Stav 0:5. Hned ve 3.minutě jsme vybojovaly míč na středu hříště. V následné rozehrávce holky zahrály kříž a Čuprová v plné rychlosti naběhla do vzniklé mezery v obraně, kde položila a následně i prokopla. Stav 7:5. V 5.minutě Čuprová po kopu do hřiště složila hráčku, která chytla míč a ještě ji dokázala sebrat balon. Děvčata po rozehrávce do křídla na Bendovou položily pětku. Stav 12:5.

Po výměně stran, ihned po výkopu se míč dostal do křídla na rozběhlou Bendovou, kterou už nedokázala žádná ze soupeřek zastavit. Proměnila i následný kop. Stav 19:5. Poté se hra trošičku vyrovnala. V 6. minutě však soupeřky udělaly předhoz a Vyškov měl mlýn, který vyhrál a po rozehrávce na křídlo Bendovou a jejím průnikem obranou padly další zasloužené body. Kop po pětce proměnila Čuprová. Konečný stav 26:5.

SESTAVA: Trnková, Gottvaldová, Skokanová, Gregorová, Vrbacká, Čuprová, Bendová

LAVIČKA: Kollmanová, Lačňáková

BODY:  Čuprová (5+2, 2), Bendová (5, 5+2, 5)

 

Vyškov – Sparta

Hned v úvodu zápasu jsme nesložily uprostřed naší obrany a soupeřky se dostaly až k našemu brankovišti, kde zachraňovala Čuprová. Bohužel jsme nestlihli pokrýt nabíhající podporu a soupeř trestal pětkou. Stav 0:7. Poté se hra vyrovnala. Dokonce necelé čtyři minuty převzal otěže zápasu Vyškov. Ale Sparta měla výbornou obranu a dokázala chytat hráčky. V 5. minutě jsme ztratili míč předhozem. Sparta tuto chybu potrestala položením pětky a následným úspěšným kopem. Stav 0:14. Na konci poločasu měly soupeřky mlýn, díky našemu pomalému rozvázání nás oběhla mlýnovka s útokovkou po zavřené straně kde položily pětku. Stav 0:21.

Ve druhé půli jsme se dostali díky dvěma trestným kopům a následným překopem do soupeřova pásma 22m. Soupeř však vybojoval balon a odkopl na naší půlku hřiště, kde jsme nebyli důslední ve sběru balonu ze země a soupeř trestal pětkou. Stav 0:26. Další pětku jsme obdrželi po chybě osobní obrany jedné z hráček. Stav 0:33. Závěrečný tlak soupeře na poslední chvíli zastavuje Čuprová, která vybojovala trestný kop. Po jeho rychlém rozehrátí pokládala Skokanová čestnou pětku zápasu. Konečný stav 7:33.

SESTAVA: Trnková, Gottvaldová, Skokanová, Gregorová, Vrbacká, Čuprová, Bendová

LAVIČKA: Kollmanová, Lačňáková

BODY: Skokanová (5), Čuprová (2)

 

Zápas o třetí místo

Vyškov – Brno

Ihned po výkopu soupeřky udělaly chybu, rozhodčí pískl aut pro Vyškov. Z autu šel míč do útoku a po domluvené akci prošla Bendová až do pětkoviště. Stav 5:0. Po následujícím výkopu udělaly soupeřky předhoz a my získali mlýn. Po mlýnu šel míč opět na Bendovou a ta v domluvené akci přihrávala na nebezpečně rozběhlou Čuprovou, která nádherně prošla brňěnskou obranou. Stav 12:0. V 6. minutě opět po standardní situaci zahrály Bendová s rozběhlou Čuprovou smluvenou akci, Čuprová prošla obranou soupeřek a trestala pětkou. Stav 19:0. Dálé po vybojovaném raku Vrbackou šla rychlá rozehrávka na Čuprovou a ta opět kladla. Stav 26:0.

Ve druhé půli soupeřky zvýšily tempo. Ale naší dobře organizované obraně se podařilo zastavit útok Brňanek a Vrbacká opět získala míč. Následním protiútokem trestala Skokanová. Čuprová opět úspěšná v kopu. Stav 33:0. Soupeřky měly opět míč v držení. Důslednou obranou jsme je donutily chybovat a získali jsme míč. Děvčata rychle rozehrála do protiútoku, kdy na konci v situaci dvě na jednu dobře zahrály Vyškovanky a Čuprová pokládala svou další pětku. Stav 40:0. V 7. minutě zápasu výborně skládala Vrbacká a také dokázala získat míč. Donesla ho až před pětkoviště soupeřek, kde nahrála Bendové a ta položila poslední pětku utkání. Konečný stav 45:0.

SESTAVA: Trnková, Gottvaldová, Skokanová, Lačňáková, Vrbacká, Čuprová, Bendová

LAVIČKA: Kollmanová, Gregorová

BODY: Bendová (5, 5, 2), Čuprová (5+2, 5+2, 5, 5+2), Skokanová (5)

 

CELKOVÉ POŘADÍ

1.     RC Sparta Praha 99
2. RK Petrovice 98
3. RC Dragon Brno 70
4. RC JIMI Vyškov 69
5. RC Mountfield Říčany 48
6. RC Havířov 32

Zapisovatel turnaje: Vrána Radek

Fotogalirii z turnaje od Romana Škváry si můžete prohlédnout zde.

 

Článek: Pořízek Petr

 

AL