Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškovačky vybojovaly první medaili v kategorii ŽENY

Vyškovačky vybojovaly první medaili v kategorii ŽENY

29.6.2015

Vyškovanky VYBOJOVALI VŮBEC PRVNÍ MEDAILI pro Vyškov v nejvyšší soutěži ŽEN.

V neděli finálový turnaj elitní serie 7´s žen v Petrovicích. Do toho turnaje nastupovaly první čtyři týmy s velkými ambicemi, protože ani jedna medailová pozice nebyla jistá. O titul Mistra republiky soupeřili RK Petrovice a RC Sparta Praha. Sparta byla před Petrovicemi v dlouhodobé tabulce o jediný bod. Tudíž kdo z nich se lépe umístil získal by Mistrovský titul.

Úplně stejný boj byl o příčku třetí. Tam se utkali JIMI RC Vyškov s RC Dragon Brno. V dlouhodobé tabulce na tom byl lépe Dragon o jediný bod. Takže rovněž, který tým se umístil lépe získal medaili.

O celkovém pátem a šestém místě bylo rozhodnuto. Páté místo a udržení v nejvyšší soutěži žen u nás si zajistily hráčky RC Mountfield Říčany. Bohužel na šestém sestupovém místě se umístil RC Havířov. Místo něj v další sezoně bude účastníkem nejvyšší soutěže RC Tatra Smíchov, která vyhrála první sérii 7´s žen.

Vyškovanky nastoupily v prvním zápase proti Havířovu, který se velmi snažil ukázat na svém posledním vystoupení v elitní sérii. Vyškovská děvčata však nenechala nic náhodě. Nastoupily do zápase velmi vysokým tempem, které pokračovalo až do konce. Vyškov porazil Havířov 47:0.

Ve druhém utkání  jsme nastoupily proti favorizované Spartě. Holky nastoupily ve velkém tempu, dokonce v obraně jsme byly velmi agresivní. Náš výkon v celém zápase byl o level výše než v předchozích utkáních s tímto soupeřem. Bohužel Sparťanky hrály taktéž o level výše a byly všude dřív. I když jsme je dokázaly zastavovat a odklouzat v obraně, tak aby nás nepřečislovaly, tak bohužel jsme nedokázaly odstřihnou nabíhající podpory od přihrávky ze země. Trošku kruté skore pro Vyškov, který výkonu určitě neodpovídá. Sparta vyhrála nad Vyškovem 42:0.

Ve druhé skupině jsme pilně sledovaly zápasy Dragonu, který prohrál s Petrovicemi a vyhrál nad Říčany.

V zápase o třetí místo jsme se tak utkaly s Brnem. První pětku zápase těsně po začátku položil Vyškov. Bohužel v zápětí jsme udělaly chybu v obraně, kde jedna z hráček nedokázala složit a soupeřky srovnaly stav. Souboj byl velice vyrovnaný. Bohužel, opět  nastaly dvě chyby a soupeřky dokázaly obě dvě  chyby potrestat. Stav byl 19:7 pro Brno čtyři minuty před koncem. Vyškovanky však nechtěly připustit výhru soupeřek. Dvěmi pěknými akcemi srovnaly stav na 19:19. Chvíli po té rozhodčí pískal konec zápasu. Volá k sobě obě dvě kapitánky Vrbackou (Vyškov) a Novákovou (Brno). Sděluje jim, že zápas bude pokračovat prodloužením 2x5minut do prvních bodů, takzvaně rychlá smrt. Oba dva týmy byly unavené, dělalo se dost chyb v obraně na obou stranách. Dragon málem utekl přes celé hřiště, kde zachraňovala situaci Čuprová. Zanedlouho v další akce kde získal Vyškov míč si Čuprová kopla balon hluboko do soupeřova pole. Dlouhým sprintem získala míč a pokládala rozhodující pětku. Vyškovačky tak získaly v prodloužení třetí místo na turnaji a také CELKOVĚ TŘETÍ MÍSTO V NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽI 7´S V ČESKÉ REPOBLICE. Konečný stav utkání tedy pro Vyškov 24:19.

SESTAVA na turnaji: Vrbacká ©, Čuprová, Skokanová, Lačňáková, Bendová, Gregorová, Trnková, Kollmanová, Gottvaldová, Hudečková(zraněná nehrající), Burdová (zraněná nehrající).

Ve finále byl rovněž stejný průběh jako v boji o třetí místo. V základní hrací době byl stav nerozhodný 14:14. Zápas šel opět do prodloužení 2x5minut rychlá smrt. V první pětiminutovce nebyly žádné body, takže se muselo do čtvrtého poločasu. Asi ve čtvrté minutě se urvala kapitánka domácích Petrovic Lucie Svobodová, která položila pětku Spartě a rozhodla tak o titulu Mistriň republiky ve prospěch RK Petrovice. Spartě ve finále bohužel chyběla jedna z klíčových hráček Věra Samková, která si zranila koleno.

CELKOVÉ POŘADÍ PO KONCI SOUTĚŽE:

1. RK Petrovice

2. RC Sparta Praha

3. JIMI RC Vyškov

4. RC Dragon Brno

5. RC Mounfield říčany

6. RC Havířov

Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří nás sledovali na našem webu nebo na facebooku a nebo nás došli podpořit kterýkoli turnaj. Děkujeme za Vaši podporu moc si toho vážíme. Dále bych chtěl poděkovat všem hráčkám, které s námi prožily sezonu ať už jen polovinu z pracovních důvodů. Děkuji Vám holky byla to úžasná sezona, která stála zato.  Děkuji za vaše suprové nasazení v posledním turnaji byl to opravdový boj.

Seznam všech hráček JIMI RC Vyškov :

 Vrbacká Kateřina ©

 Čuprová  Pavlína

 Trenková Veronika

 Skokanová Zuzana

 Gottvaldová Jana

 Hudečková Karolína

 Burdová Alena

 Sypková Tereza

 Lačňáková Barbora

 Bendová Barbora

 Kollmanová Natálie

 Gottwaldová Monika

 Gregorová Kristýna

 Vrbacká Aneta

Na závěr bych chtěl poděkova i Daňhelové Tereze, která s námi začínala sezonu, ale po velmi vážném zranění nemohla dohrát zbytek souteže. Přeji ji brzké uzdravení.

Děkuji Vám všem holky super práce.

Trenér žen

Pořízek Petr