Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškov zakončil zákl. část na Spartě

Vyškov zakončil zákl. část na Spartě

10.5.2015

RC SPARTA PRAHA – JIMI RC VYŠKOV

K poslednímu utkání základní části extraligy vyjel Vyškovský A tým do Prahy na hřiště Sparty. Vyškov měl už před zápasem jisté druhé místo v tabulce a i případnou výhrou by se výš neposunul. To samé ale neplatilo u domácí Sparty, která byla stále v bojích o poslední postupující místo do play-off.

Začátek zápasu lépe vyšel Vyškovu, již v 5. minutě pokládal po akci útoku zadák Jirka Pantůček a kopem navýšil skóre Martin Kovář 0:7. Zápas nabral rychle na obrátkách a docházelo i k menším konfliktům mezi hráči. V 17. minutě neudržel nervy na uzdě vyškovský hráč David „horká hlava“ Jaroš a dostal za přečin proti pravidlům žlutou kartu. O pár minut později hráč Sparty nebezpečnou skládkou donutil rozhodčího Heřmana vytáhnout žlutou kartu podruhé. Zatímco krátkou početní převahu Sparta nevyužila, Vyškov v 31. minutě položil další pětku přečíslením na útoku. Za Vyškov pokládal Michal Juřínek 0:12. Tým Vyškova vyvíjel na soupeře tlak a donutil ho k chybě, kterou využil za 3 body po trestném kopu Martin Kovář. To už běžely poslední minuty prvního poločasu, Sparta se dostala do obranného pásma Vyškova, dokázala položit body a kopnout. První poločas končí za stavu 7:15.

Do druhého poločasu Sparta vletěla po hlavě a hned položila další pětku s kopem 14:15. Vyškov čelil velkému nátlaku, domácí se dostávali do šancí a velice nepříjemně vstupovali do vyškovské obrany. Přišla další pětka od Sparty, která strhla v 49. minutě vedení na svou stranu, a po následném kopu bylo skóre 21:15. Zápas byl velice vyrovnaný, náš tým se také dostával do šancí, hlavně útok Vyškova sehrával pěkné kombinace. Jednu z nich využil opět Michal Juřínek, který v dobré podpoře dostal míč a položil body pro Vyškov, bohužel to na náskok Sparty ještě nestačilo a v 53. minutě stav 21:20. Domácí jakoby nechtěli připustit sebemenší kontakt v bodovém rozdílu, tlakem v dalších minutách dokázali opět navýšit vedení pětkou s úspěšným kopem na bránu 28:20.  Další výměna názorů mezi hráči obou týmu se neobešla bez pozornosti rozhodčích, nakonec oba hráči dostali žlutou kartu a hrálo se opět ve čtrnácti. Poslední dvacetiminutovku utkání načal vyškovský kopáč Martin Kovář po hezkém průniku obranou Sparty pěti body a zvládl i následný kop v 60. minutě 28:27.  Průběžný výsledek byl opět takřka vyrovnaný. Oba týmy se chtěly vyvarovat jakémukoliv prohřešku, vyškovský hráč bohužel hrál proti pravidlům, a Sparta tak zvýšila vedení trestným kopem za 3 body na 31:27. Těsně před koncem se hrálo o vše, nasazení bylo obrovské. Pro vysněný hattrick si došel opět Michal Juřínek, který v dobré podpoře dostal nahrávku, dokráčel do pětkoviště a strhl vedení na stranu Vyškova. Martin Kovář proměnil kop a stav byl více než příznivý 31:34. To už hlavní rozhodčí hlásil poslední minutu utkání, a zdálo se, že naše áčko zvládne koncovku utkání tak jako doma s Pragou. Po výkopu sice dokázal tým Vyškova balón zpracovat, ale v následném kontaktu o něj přišel a Sparta zaútočila. Prvnímu nájezdu „Sparťanů“ jsme odolali, ale druhému už nikoli, individuální obrana byla tristní. Sparta v poslední minutě položila pětku a vyhrála utkání v poměru 38:34.

Sestava: Doležel, Kovář Jan, Jaroš, Jordánek, Procházka, Brtníček, Pořízek, Mendham Neal, Školař, Kovář Martin, Juřínek, Mazal, Soural, Gibala, Pantůček.

Střídající: Koutný, Kovář Ondřej, Hudák, Novák, Chalabala, Fialka, Voříšek

Fotky Miloše Březiny si můžete prohlédnout zde.