Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškov vyhrál sedmičky ve Zlíně

Vyškov vyhrál sedmičky ve Zlíně

26.4.2015

2. sedmičkový turnaj ve Zlíně

Sestava, která odjela z Vyškova na turnaj: Trunečka, Soural, Mazal, Procházka, Brtníček Jiří, Pantůček, Kovář Martin a Ondra, Fialka, Jordánek, Chalabala, Voříšek,

V druhém turnaji byl los na soupeře velice příznivý. Ve skupině nás čekal domácí Zlín a Kralupy nad Vltavou, které hostily minulý turnaj a skončily na posledním místě. Zlín byl těsně před nimi na 5. místě. Hrálo se za slunného počasí a teplota teploměru se vyhoupla k 23 stupňům celsia.

Do prvního utkání jsme vstoupili jako favorité proti týmu Kralup, od začátku jsme soupeře převyšovali a první poločas vyhráli 24:0. Jelikož byla kompletní lavička, mohli se tedy střídat všichni hráči. Nové síly byly znát, celý zápas ovládl Vyškov s konečným výsledkem 62:0.

Body: Kovář Ondra 5+2, Brtníček Jiří 5,5,5,5+2, Procházka 5+2, Chalabala 5,5+2+2,

Mazal 5,  Soural 5+2

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti domácímu Zlínu a opět v roli favoritů. Vyškov zápas bez větších problémů zvládl, ale více se nadřel, než v prvním utkáni. Zlín měl lepší obranu jak Kralupy, a proto nám trvalo delší dobu se prosadit. Nakonec se to povedlo díky individuálním průnikům několika hráčů. Výsledek utkání se Zlínem 46:0.

Body: Brtníček 5,5,5+2, Pantůček 5,5+2+2, Mazal 5, Voříšek 5,5

Do finále z druhé skupiny se probojovaly Říčany po výhře nad Bystrcí a Slavií. „Říčaňákům“ jsme měli z posledního turnaje co vracet, jelikož nás ve skupině porazili a my nemohli hrát finále. Říčany dojely s mladým týmem, který na turnaji předváděl běhavé sedmičkové ragby. Dobrá aktivní obrana nám pomohla soupeře zatknout v jejich pětkovišti a následnou chybou i zisk míče. První pětka na sebe nenechala dlouho čekat a obranou Říčan proskočil svou pověstnou rybičkou Martin Kovář. Kromě malého zaváhání, kdy Říčany dokázaly položit svou jedinou pětku, Vyškov zápas zvládl. V poslední minutě po individuální akci z vlastního brankoviště dokončil Vyškovské tažení Jiří „Ďáblova pěst“ Pantůček.

Vyškov vyhrál finále 31:5.

Body: Kovář Martin 5, Chalabala 5+2, Brtníček Jiří 5, Soural 5+2, Pantůček 5+2