Rugby Club JIMI Vyškov > Vyškov porazil skvělým výkonem Pragu

Vyškov porazil skvělým výkonem Pragu

3.5.2015

JIMI RC VYŠKOV – RC PRAGA PRAHA

Po výhře v sedmičkovém turnaji ve Zlíně čekal náš A tým souboj o body s úřadujícím mistrem Extraligy a týmem, který je stále na prvním místě „Pragovkou“. Přípravu na sobotní utkání jsme vzali zodpovědně a nezastavilo nás ani deštivé úterní počasí, kdy hřiště připomínalo spíš bazén na vodní pólo. V sobotu se počasí umírnilo a vylezlo i sluníčko.

Zápas začal ve vysokém tempu, Vyškov se ihned dostal pod tlak hostujícího týmu, který dokázal již v 5. minutě utkání položit první pětku 0:5 pro Pragu. Na delší čas se týmy bodově odmlčely a čekaly na chyby soupeře. Jelikož byly dobré povětrnostní podmínky, kopáči obou týmu přesouvali hru ze strany na stranu. Ve 24. minutě, po chybě Pragy, proměnil trestný kop Martin Kovář a snížil na 3:5. Od té doby byl Vyškovský tým jako vyměněný. Hráči si nerozuměli a velké chyby vedly k navýšení skóre po dvou pětkách a kopech Pragy na 3:19. Až v poslední minutě prvního poločasu, po vyhraném autu Vyškova, pronikl do obrany soupeře Neal „klokan“ Mendham a našel v dobré podpoře rozběhnutého Davida „anabol“ Brtníčka, který přešel přes 4 hráče Pragy a krokovou technikou protančil kolem autu až do pětkoviště. Z velkého úhlu a vzdálenosti od kraje hřiště dokázal proměnit nádherný kop Martin Kovář a uzavřel první poločas 10:19.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe Vyškovu, evidentně zabral taktický proslov obou trenérů.

Ve 44. minutě, po krátkém kopu od útokové spojky Vyškova, zachytil balon za obrannou linií Pragy Adam Soural, který překonal posledního obránce nahrávkou na Jirku Pantůčka, a ten položil druhou pětku Vyškova bez kopu 15:19. Další pětka na sebe nenechala dlouho čekat, 48. minuta přinesla hezkou akci útoku a na jejím konci pokládá Vašek „Adebayor“ Monček. I přes neproměněný kop se Vyškov dostal do těsného vedení 20:19. Utkání dostalo rázem silný impuls, soupeř se nechtěl s vedením Vyškova smířit, začal vyvíjet souvislý tlak a dostal se do obranného území Vyškova. Z toho těžil hlavně kopáč soupeře Čížek a kopem ze hry tzv. dropgólem za 3 body a otočil váhy skóre na stranu Pragy 20:22. Ihned po rozehrání hry se Vyškov prohřešil hrou proti pravidlům, daroval trestný kop a 3 body soupeři 20:25. Poslední dvacetiminutovka utkání byla doslova infarktová. Domácí se dostali do obranné zóny Pragy, kde přečíslili útok a na konci proskočil do brankoviště Martin „rychlonožka“ Gibala. Jeho pětkou srovnal stav na 25:25. Za tohoto stavu oba týmy urputně bojovaly a nedarovaly soupeři ani metr zadarmo. Zápas se dostal do posledních 10. minut a tempo bylo vražedné. Soupeř z Prahy vyvíjel tlak na domácí a po souvislé hře v blízkosti brankoviště dokázal po křídle přečíslit Vyškov a položit na kraji hřiště. I přes neproměněný kop po pětce se Praga dostala do vedení 25:30.

To probíhala 73. minuta utkání a  zdálo se, že je zápas rozhodnutý. Z posledních sil, kdy i časomíra na hodinkách rozhodčího Bednaříka hrála proti domácímu týmu, Vyškov dokázal vyvinout urputný tlak na soupeře, který vedl k několika prohřeškům proti pravidlům od hráčů Pragy. Do blízkosti brankoviště hostů po akci útoku dokázal proniknout Jirka Pantůček. Následnou dlouhou nahrávkou na kraj hřiště přenesl míč Martin Kovář, a tam položil pětku Adam Soural, což znamenalo srovnání stavu zápasu na 30:30. To už běžela 80. minuta zápasu a našeho kopáče Martina Kováře čekal rozhodující kop, který by znamenal zvrat celého utkání. V celém areálu panovalo hrobové ticho, fanoušci uzavírali sázky zda Martin kop promění, či ne. I přes velkou vzdálenost a úhel ostrý jako břitva Martin svou výzvu přijal a dokázal kop proměnit. Vyškov tedy po strhující koncovce dokázal zápas vyhrát 32:30.

Slovo kapitána: Rád bych poděkoval všem hráčům, že i za stavu 19:3 pro hosty jsme zápas nevzdali a společnými silami dokázali hrát jako tým a následně otočili nepříznivý stav utkání v náš prospěch. Doufám, že taková utkání nás posunou kupředu k lepším zítřkům. V pondělí na tréninku, MáňaJ

Sestava: Jaroš, Kovář J., Doležel,Monček, Procházka, Mendham, Brtníček, Kovář O., Školař, Kovář M., Soural, Chalabala, Juřínek, Gibala, Pantůček,

Střídající: Koutný, Trunečka, Jordánek, Pořízek, Mazal, Fialka, Prokop

Fotky od Romana Škváry si prohlédnete tady.