Rugby Club JIMI Vyškov > Mládež > Starší žáci U 14 > Vyhodnocení podzimní části Starších žáků sezóny 2011-2012

Vyhodnocení podzimní části Starších žáků sezóny 2011-2012

15.11.2011

V soutěžní sezóně 2011-2012 hráči JIMI RC Vyškov  v kategorii U-15 v její podzimní části odehráli celkem 15 zápasů na sedmi turnajích. Z tohoto počtu celkem se šest turnajů započítalo do přeboru Moravy a jeden byl celostátní v Praze. Celkem jsme na těchto turnajích vyhráli  osm zápasů, šest jsme prohráli a jeden zápas skončil nerozhodně. Máme pozitivní skore, a to 308-190 bodů.

Položili jsme 53 pětek, proměnili 17 kopů po položení a dále jsme proměnili 3 trestné kopy. O tyto body se zasloužilo celkem 12 hráčů. Na každém turnaji bodoval pouze jeden hráč, a to Daniel KÝZ.Nejvíce bodů zaznamenal David ŠENK 110, dále Daniel KÝZ a Michal HEIMERLE, oba zaznamenali 55 bodů. Další body zaznamenali Nikolas Dzurňák 26, Martin Školař 15, Jakub Doležel 10, Daniel Fabok 5, Matouš FRYČ 5, Ondřej MACHÁŇ 5, Daniel FIALA 5, Filip JÁNSKÝ 5, Marcel KODAD 5. 

V přeboru Moravy jsme po podzimní části na první místě, které nám zatím zajišťuje postup na přebory ČR. V tomto přeboru jsme vyhráli 8 zápasů a 4 zápasy prohráli. V nově zavedené dovednostní disciplíně, kopech na bránu jsme vyhráli celkem 13x a pouze 1x jsme odešli poraženi.   

Na posledním turnaji dne 28.10. 2011 v Praze na hřišti Sparty Praha se konal celostátní turnaj a  hrála zde  mužstva Sparta Praha, Říčany, Olomouc a Vyškov. Hráči Vyškova odehráli jsem celkem tři zápasy, kdy jsme prohráli s RC Říčany 26-0, dále jsme po kvalitním výkonu remizovali se Spartou Praha 5-5 a nakonec jsme prohráli v boji o třetí místo s Olomoucí 14-0. Turnaj ukázal, že borci z Vyškova dokáží potrápit každého soupeře a při větší vůli všech hráčů by tyto soupeře mohli i porážet.

Podzimní část lze hodnotit kladně zejména co se týče docházky na tréninky a zde počty přítomných hráčů. V této kategorii máme po delší době vcelku širokou základnu, kdy máme 19 borců, kteří pokud chtějí, tak mohou všichni běžně hrát a zapojovat se do turnajů.

Z těchto hráčů lze několik mladíků vyhodnotit jako nejlepší na svých postech. V roji je to Daniel KÝZ, za útočníky David ŠENK a zvláštní ocenění si zaslouží Kristián GRYC za celkový přístup ke hře a k trénování a vystupování.  Ostatní hráči pokud chtějí, tak předvádí dobré výkony, ale musejí na sobě ještě pracovat a hlavně více věnovat pozornost trénování a nedělat jiné věci, které je zbytečně rozptylují a nemohou se plně věnovat hře.

Trenéři děkují všem hráčům za vcelku dobrou docházku na tréninky a reprezentaci JIMI RC Vyškov na jednotlivých turnajích a akcích.

Za trenéry JIMI RC Vyškov/starších žáků/

Bc. Stanislav Štefánek           

Loading...

Starší žáci U 14