Rugby Club JIMI Vyškov > Ragbistky Vyškova stahují ztrátu na třetí příčku

Ragbistky Vyškova stahují ztrátu na třetí příčku

4.5.2015

V neděli 3. 5. se hrál turnaj Elitní série v sedmičkovém ragby žen v Havířově.

Vyškovská děvčata měla ve skupině tyto soupeřky: RC Havířov a  RK Petrovice A. Ve druhé skupině proti sobě nastoupily RC Mountfield Říčany, RC Sparta Praha, RC Dragon Brno.

První zápas nastoupily vyškovačky proti Havířovu. Ten je sice poslední v celkové tabulce, ale v prvním poločase nám dal zabrat. V druhé půli ukázala naše děvčata více zkušeností a soupeře začala přehrávat. Na hřišti se však neprosadily pouze zkušenosti. Alena Burdová, která byla na svém druhém turnaji, položila svoji první pětku, když si dobře všimla mezery uprostřed obrany.

Konečný stav zápasu: 26:5 pro Vyškov.

Druhý zápas jsme nastoupili proti favoritkám z Petrovic. V první půli hrál s míčem spíše soupeř. Nedařilo se mu však nás přehrát početní převahou, tak jak tomu bývalo v podzimní části. Bohužel jsme měli špatnou individuální obranu a soupeř nás za každé nesložení trestal pětkou. Ke konci první půle však Vyškov zvýšil tlak v obraně. Ve druhé polovině zápasu pak měly soupeřky co dělat a dělali více technických chyb. Zápas však skončil ve prospěch Petrovic, které vyhrály v poměru 28:0.

V zápase o třetí místo jsme se utkali s Dragonem Brno. Dragon byl v celkové tabulce před námi o tři body. Zápas začal soupeř lépe a hned v úvodních dvou minutách dokázal dvakrát položit a k tomu přidat jeden proměněný kop. Poté jsme dokázali snížit stav na 12:7. Soupeřky však hrály dále ve větším tempu a svůj náskok zvýšily.V druhé půli jsme ale začali skórovat my. Položili jsme další dvě pětky a proměnili oba následné kopy. Konečný stav zapasu byl tedy 21:17 ve prospěch Vyškovských hráček.

Vyškov dokázal stáhnou pěti bodovou ztrátu na třetí Brno. Od třetí příčky nás děli pouhý bod.

Další turnaj Elitní série ragby 7´s žen se hraje 31.5.2015 na domácím hřišti ve Vyškově. Přijďte podpořit Vyškovské holky a užít si krásnou ragbyovou neděli.

Soupiska hráček na turnaji: Vrbacká Kateřina (C), Sypková Tereza, Čuprová Pavlína, Trnková Veronika, Skokanová Zuzana, Gregorová Kristýna, Gottwaldová Monika, Gottvaldová Jana, Burdová Alena, Bendová Barbora, Lačňáková Barbora.