Rugby Club JIMI Vyškov > Vítězná tečka kadetů

Vítězná tečka kadetů

20.11.2013

 

Kadeti uzavřeli nedělním turnajem v Ostravě podzimní část soutěže. Výkonem navázali na úspěch z minulého týdne v Petrovicích, když tentokrát nenašli přemožitele a po zásluze vyhráli. Všechna utkání proběhla za příjemného slunečného počasí na kvalitním terénu.

Vyškov se postupně utkal s RC Olomouc, Dragonem Brno a domácím RC Mariánské Hory. Kromě utkání s Olomoucí, která si v této sezóně na naše hráče věří, vyhrál Vyškov zbývající dva zápasy s přehledem po vcelku kvalitní hře.

 Vyškov : Olomouc

 19      17

 

Utkání bylo dramatické až do poslední minuty. Soupeř dlouho nepustil naše hráče vůbec ke hře a jako první položil body. Pětka nás naštěstí nezlomila a pětkami kapitána D. Kýze a křídla D. Holuba jsme ještě do poločasu skóre otočili. Dařilo se i D. Šenkovi, který bezpečně proměnil obě konverze. Ve druhém poločase hráči Vyškova zbytečně dlouho drželi míč ve skrumážích, čehož herně i fyzicky vyspělý soupeř dokázal využít a opět strhl vedení na svou stranu. V poslední minutě zápasu se však dobře orientoval zadák M. Heimerle, pokopl míč do volného prostoru a sám i akci zakončil. Vyškov tak se štěstím první utkání zvládl.

 

Body: D. Kýz 5, D. Holub 5, D. Šenk 4, M. Heimerle 5

 

Vyškov : Dragon

 24       0

 

Ve druhém utkání hrál Vyškov od začátku se snahou o kombinační ragby, což se mu i dařilo. Zápas se obzvlášť vyvedl D. Šenkovi, který celkem třikrát položil pětku a dvakrát byl úspěšný v kopu po pětce. Jeho výkon a výkon kapitána D. Kýze strhl i ostatní hráče. Výsledkem bylo jednoznačné vítězství a další krok k celkovému prvenství.

 

Body: D. Šenk 19, M. Heimerle 5

 

Vyškov : M. Hory

 48       5

 

Domácí tým nastoupil pouze s dvanáti hráči, kteří bojovali statečně a určitě prokázali svůj ragbyový um. Rychle jim ale došly síly a na rozjetý Vyškov to tentokrát nestačilo. Ten v utkání jasně dominoval a nakonec dosáhl vysokého vítězství.

 

Body: D. Šenk 18, M. Frič 10, D. Holub 5, L. Vörös 5, M. Heimerle 5

 

Ve velmi dobrém světle se v turnaji předvedli kromě D. Šenka a D. Kýze i nováčci bratři Vörösové a oba starší žáci – E. Wunsch a D. Holub. Vlastně všichni zahráli tentokrát na hranici svých možností, jen je nutné, aby takový výkon dokázali opakovat i v utkáních, kdy se týmu příliš nedaří.

 

P. Alán