Rugby Club JIMI Vyškov > Veteráni Vyškova v Přelouči

Veteráni Vyškova v Přelouči

1.11.2012

Veteráni Vyškova v Přelouči

Málokdo si vzpomene, kdy se naposledy dokázali vyškovští veteráni sejít a vycestovat k utkání nebo na turnaj mimo domácí hřiště. Toto se podařilo v sobotu 27. října 2012, kdy rovná pátnácka vycestovala na turnaj do Přelouče. Nutno připomenout, že šlo o patnáctku pouze vyškovských hráčů a ta v tomto počtu bez možnosti střídání rozhodně ostudu neudělala. Naopak předvedeným výkonem skvěle reprezentovala klub. Kombinační a důrazná hra potěšila nejen samotné hráče, ale i řadu diváků. Jednodušší to měli trenéři Jaromír Indra, Olaf Chomoucký a hrající Radim Hroza, kteří mohli bez starosti míchat sestavou.

Zápas se sice věkově starším, ale rozhodně sehranějším týmem Old boys Praha, který už něco společně natrénoval, skončil výhrou 5 ku 0. Dále si připsali výhru nad mladým týmem z Říčan, kdy na tom hráči soupeře byli mnohem fyzicky i kondičně lépe. Ovšem chyběla jim zkušenost a tak zápas skončil 10 ku 0 ve prospěch Vyškova. Pak přišla prohra 0 ku 5 s Moravskoslezskými orly, což je národní mužstvo veteránů severomoravského kraje, hrající se současnými ligovými hráči Zlína, bývalými hráči extraligy Havířova a bývalými hráči Olomouce. Měli jsme dobře našlápnuto a k úvodní pětce velmi blízko, nicméně soupeř se ve zmatcích rozhodčího orientoval o něco lépe než my a nakonec do našeho trojkoviště položil pětku. A po dohodnuté remíze 15 ku 15 s domácí Přeloučí, která nastala kvůli nepříznivému počasí (byla zima, pršelo, kroupy a nakonec sníh - a to tak, že velmi), jsme domů dovezli velmi pěkné druhé místo z pěti týmů. Vzhledem k tomu, že doma zůstalo několik opor, má tento tým velkou budoucnost a přejme trenérům, aby tento nový trend udrželi.

Nejlepším hráčem  Vyškova byl za nejkrásnější skládku vyhodnocen matador a legenda Petr Konvičný, který několikrát ukázal soupeřům své kombinační schopnosti v útočných fázích.

Sestava Vyškova:

Sedící z leva: Tomáš Vašek, Tomáš Kusala, Tomáš Gregůrek, Dušan Lodes, Petr Konvičný, Dušan Haška, Radim Hroza, Roman Votava.

Stojící zleva: ředitel turnaje domácí Tomáš Černý, který nahradil zaneprázdněného trenéra Jaromíra Indru pak Roman Synek, Laďa Kalda, Miloš von Šiler, Antonín Kocourek, Dušan Merta, Pavel Macháň, Jan Zapletal, Václav Luska a Olaf Chomoucký.

Všimněte si, že v mužstvu nastoupili tři Dušani.

Článek i foto: Dušan Bob Lodes

Foto v plné velikosti ke stažení zde

AL