Rugby Club JIMI Vyškov > Turnaj kadetů v Ostravě

Turnaj kadetů v Ostravě

24.10.2011

Další turnaj  podzimní části soutěže kadetů proběhl tuto sobotu v Ostravě.

Vyškov na něj odjížděl sice v neúplné sestavě, ale s cílem napravit dojem z předchozího turnaje na brněnském Dragonu, kde po totálním útlumu zcela jasně podlehl domácímu mužstvu.

Příslibem pro zlepšený výkon měl být návrat útokové spojky Jirky Pantůčka po zranění. Tento předpoklad se naplnil již v prvním zápase s domácími, když dokázal s přehledem přesouvat hru na polovinu soupeře a dokonce i zakončovat. Vyškov byl v celém jeho průběhu lepší a  přesvědčivě zvítězil.

Druhý zápas s Dragonem jenom potvrdil rostoucí výkonnost hráčů soupeře. Vyškov však nechtěl připustit, aby se opakovala situace z minulého týdne a do utkání nastoupil zodpovědně. Více využíval hry rojníků a na útok rozehrával jenom dobře připravené míče. Podstatně se zlepšilo také skládání, což nedovolilo rychlým hráčů Brna dostávat se do nebezpečných úniků. Po mírné převaze v celém zápase si dokázal Vyškov pohlídat náskok z prvního poločasu a zvítězil.

V obou utkáních předvedl velmi dobrý výkon mlýnová spojka Honza Školař, který svou agresivní hrou dělal oběma soupeřům velké problémy.

Dobře se rovněž osvědčil, coby rváček, David Brtníček. Jeho přesunutím z tříčtvrtky získala rojová hra Vyškova na dynamice, s čím se soupeři obtížně vyrovnávali. Zároveň se však ukázalo, že tento fyzicky náročný styl hry dovedou naši hráči praktikovat jen v kratších úsecích zápasu. Pro jeho zažití je ještě potřeba odstranit na trénincích velké množství jak individuálních, tak taktických chyb. Další a pochopitelně nezbytnou podmínkou je lepší fyzická kondice hráčů.

Z celkového pohledu však trenéři hodnotí turnaj v Ostravě z hlediska předvedené hry i bojovnosti velmi pozitivně. Potěšitelné je zjištění, že řada mladších hráčů zaznamenává neustálé pokroky a zápas od zápasu se zlepšuje.     

Výsledky:

JIMI RC – M. Hory 43 : 7

                 Body: Pantůček 7, Leznar 6, Dzurňák 10, Školař Jan 10, Klimek 5, Fládr 5

Dragon – JIMI RC 5 : 12

                 Body: Pantůček 10, Leznar 2 

Fotogalerie