Rugby Club JIMI Vyškov > Třetí turnaj sedmiček v Bystrci

Třetí turnaj sedmiček v Bystrci

17.5.2015

Další turnaj v sedmičkovém ragby mužů organizoval brněnský klub Bystrc.

Na poslední chvíli
se z turnaje omluvil tým Kralup a tak systém hry turnaje volně přešel na „každý s každým“, což znamenalo o jeden zápas navíc pro všechny týmy. Jelikož nebyl rozpis jednotlivých utkání k dispozici, odjeli jsme do Brna s mírnou nejistotou, jestli nehrajeme hned první zápas. Co čert nechtěl, první utkání Vyškov - Říčany.  Přes zúžení na D1 naše karavana čítající 4 vozidla dorazila 30. minut před výkopem utkání. Rituály, ochranný nástřik opalovacího krému nebo pořádná rozcvička musela jít stranou, šlo se hrát.

Sestava: Trunečka, Procházka, Jordánek, Brtníček David, Pořízek Martin, Brtníček Jiří, Voříšek, Školař, Chalabala, Mazal, Fialka, Gibala

Vyškov – Říčany

Že Říčany umí hrát velmi dobře sedmičkové ragby, to víme. Do Brna přijeli s mladým týmem a hned v první akci začátku utkání se soupeř ujal vedení. Vyškov se chvíli hledal po hřišti, ale nakonec
do poločasu postupně nasázel soupeři 17 bodů. Říčany po poločase snížily na minimální rozdíl bodů, ale Vyškovský hráč Honza Školař  řekl: „NE“, do konce utkání zvládl hned 2x položit a zařídil tak vítězství Vyškova 29:19.

Body: Školař 5,5,5+2; Gibala 5+2; Chalabala 5

Vyškov - Bystrc

Druhý zápas s domácím týmem, který se soustavně věnuje právě sedmičkovému ragby, nám vyšel lépe. Nátlakem na soupeře a dobrou obranou jsme nedovolili připsání bodového zisku soupeři, naopak jsme sami dokázali prosadit hned dvakrát. Druhá půle utkání začala žlutou kartou, kdy hráč Vyškova neúmyslně srazil soupeře ve vzduchu. Ve 30-ti stupňovém horku Vyškov dokázal ubránit 2. minutový trest a nenechal soupeře položit. Koncovka utkání byla velice vypjatá, Vyškov dokázal ještě dvakrát skórovat a udržel čisté konto 24:0.

Body: Brtníček David 5; Chalabala 5+2,2; Trunečka 5; Mazal 5

Vyškov – Zlín

Do třetího zápasu vlétl Vyškov jako uragán, sjednal si respekt v obranné zóně soupeře a sázel pětku za pětkou. V první půli celkem čtyřikrát. V druhé půli přidal další tři pětky a Zlín k samotnému konci utkání ještě stihnul korigovat jednou pětkou celkový výsledek na 39:5.

Body: Gibala 5, Mazal 5,5; Voříšek 5,5; Brtníček Jiří 5; Pořízek 5; Procházka 2+2,

Vyškov – Slavie

Poslední zápas a souboj o celkové první místo s dobře naladěnou Slavií byl napínavý. Slavie se hned na začátku ujala vedení, ale Vyškov do poločasu strhl vedení na svou stranu ziskem 12 bodů. Oba týmy skvěle bránily a tlak soupeře narůstal. V samotném závěru Slavie dokázala položit a snížit na 12:10. Těsný dvoubodový rozdíl Vyškov ubránil a vyhrál další turnaj. V celkovém hodnocení uhájil první příčku.