Rugby Club JIMI Vyškov > Třetí turnaj Elitní série žen v ragby o sedmi hráčkách

Třetí turnaj Elitní série žen v ragby o sedmi hráčkách

22.9.2015

V neděli 20.9.2015 se odehrál třetí turnaj Elitní série žen v ragby o sedmi hráčkách. Na tento turnaj jsme  museli odjet pouze s 6 hrajícími hráčkami, kvůli vysoké marodce v týmu.

Hned  v úvodním zápase nás čekal favorit z Petrovic. Naše děvčata nastoupila, ale do utkání s tím, že se pokusím překvapit a nic  soupeřkám nedají zadarmo. Holky dodržovaly pokyny trenérů což na výkonu šesti hráček proti favoritkám v sedmi šlo velice poznat. Zápas skončil po urputném boji Vyškovaček 19:31 pro Petrovice.

Ve druhém utkání jsme nastoupily proti Tatře Smíchov, která byla rovněž v tomto utkání papírově silnější. Zápas začal velice vyrovnaně. Pokládalo se na obou stranách. Vyškov zlepšil ještě více obranu a hru v racích. Poločas byl příznivější pro Vyškov. Tatra hodně prostřídala a do druhé půle šly čerstvé hráčky. Zápas se hodně srovnal bodově. Na Hráčkách z Vyškova šla vidět veliká únava a to že hrají už druhý zápas v 6. Soupeřky do poslední minuty vedly, ale Vrbacká se urvala po pravé straně hřiště, kde ji třikrát zastavovaly dvě hráčky, ale nebyly schopné ji odejmout míč. Až na třetí pokus se jim podařilo Katku zastavit, ale ta využila naběhlé podporující hráčky Skokanové, přihrála a ta pokládala. Stav byl vyrovnaný 24:24. Byl to konec zápasu a už se čekalo jen na Čuprovou, která kopala kop na bránu po pětce. Čuprová byla úspěšná  a Vyškov vyhrál 26:24.

V dalším zápase (semifinále) nás prověřila Sparta Praha. Vyškvačky byly dost unavené z předchozích dvou zápasů, ale dokázaly obranu a čištění míčů stále držet na stejné úrovni. Bohužel přihrávky byly o něco horší a dopustili jsme se předhozů a soupeř vždy trestal položením pětky. Zápas skončil ve prospěch Saprty 29:7.

V boji o třetí místo nás čekaly domácí Říčany. Celý zápas diktovaly Vyškvačky, bohužel se nám stalo osudném zaváhání ve dvou racích kde jsme přišli o míč a soupeřky nám utekly hned kole raku. Na tomto zápase šla vidět nejvíce únava všech šesti Vyškovskách hráček. Ikyž jsme v poločase vedly nedokázaly jsme fyzicky vydržet proti Říčanům, které v půli prostřídaly. Konečný stav 12:28 Říčany vyhrály.
Všem hráčkám patří velké poděkování, jak se popraly s turnajem pouze v 6. A také jejich herní výkon byl asi téměř nejlepší na celém turnaji. Shodli se na tom i ostatní týmy.

SESTAVA: Čuprová, Vrbacká, Skokanová, Trnková, Burdová, Gottvaldová

Trenéři: Pořízek Petr, Vrána Radek