Rugby Club JIMI Vyškov > Mládež > Starší žáci U 14

Starší žáci U 14

Utkání v Havířově 22.5.16

V neděli 22.5.16 v Havířově se konalo utkání o třetí místo moravské ligy. Vyškovský tým opět nastoupil s podporou hráčů z Bystrce. Poměrně brzy, a to po páté minutě, se dostal do vedení tým Havířova. Ovšem hosté na to poměrně brzy odpověděli . Jakmile vypadl míč z rucku mezi 10m a 22m čárou, vzal si ho do svých dlouhých rukou Vojtěch Tesař, a obloukem zanesl míč do soupeřova pětkoviště. Po té následovalo ještě pár úniků kolem autové čáry, ale domácím se dařilo útokům odolávat. V šestnácté minutě po tlaku Vyškova se podařilo domácím odkopnout z obranné linie, a po obrovské chybě Bystrckého hráče který nezachytil míč,potrestali Havířovští únikem z vlastí 22m čáry další pětkou. Stav po první polovině pro domácí 12:5.Druhá půle začala v ostrém tempu a cca po pěti minutách se dostali kopem Havířovští téměř k Vyškovskému pětkovišti. Po založení rucku po skládce, obdržel míč opět Vojtěch Tesař který opět obloukovým únikem přes celé hřiště domácím zanesl míč přímo pod háčko. Tím vyrovnal stav na 12:12.V desáté minutě měli hosté Vyškova možnost trestného kopu,ovšem ten se nezdařil.Za to v šestnácté minutě druhého poločasu po vyhraném mlýně Vyškova vynesl vazač Jindra Bandy míč a po ukázkovém saistepu nahrál útokové spojce Tomáši Vránovi, který opět pokládal pod háčko a zvýšil tak na 19:12.Ve třicáté osmé minutě byl po faulu Vyškova rozehrán rychlý míč a potrestán pětkou Havířova. Ten ovšem nebyl potvrzen kopem po položení a tak utkání skončilo vítězstvím Vyškova nad Havířovem 19:17 .Samozřejmě i ostatní svým nasazením přispěli ke třetímu místu a tímto bych chtěl všem co se podíleli na výhře ještě jednou poděkovat.Děkuji a rugby zdar MT