Rugby Club JIMI Vyškov > Semifinále RC Jimi Vyškov vs. RC Mountfield Říčany

Semifinále RC Jimi Vyškov vs. RC Mountfield Říčany

6.6.2016

JIMI RC VYŠKOV – RC MOUNTFIELD ŘÍČANY – SEMIFINÁLE

Vyškov se po roce opět dočkal semifinálového utkání a opět měl výhodu domácího prostředí. Se soupeřem z Říčan měli hráči Vyškova pro letošní sezonu sice bilanci dvou výher, ale soupeř v posledním kole porazil na domácím hřišti silnou Tatru Smíchov a tak nad utkáním viselo napětí již po posledním kole základní části. Nutno podotknout, že Vyškov během týdne před samotným utkáním zaznamenal rekordní účast na tréninkových jednotkách a příprava na utkání byla doslova ideální.

Samotný začátek utkání odpovídal napětí v obou týmech. Hrálo se velice vyrovnané ragby, kdy oba týmy měly šanci na bodový náskok, ale utkání bylo dlouhý čas bez bodů. První body zaznamenal Vyškov, konkrétně kopáč M. Kovář proměnil trestný kop a Vyškov se ujal vedení. Za obrovské podpory fanoušků se rozjel i roj Vyškova, který zajistil první pětku utkání. Mašina Kuba Doležel prošel do brankoviště po tlačeném autu Vyškova a domácí vedli v třicáté minutě 10:0. Kop po pětce proměnil Monček. Hosté po této pětce mírně znervózněli, byli nuceni také přeorganizovat hráče, jelikož přišlo zranění. Do poločasu se prosadili opět domácí, po odkopu a zmatku v zadní řadě Říčan získal míč Chalabala a pokládal pětku. Vyškov vyhrál první poločas 15:0.

Začátek druhého poločasu patřil hostům. Vytvářeli na Vyškov souvislý tlak, domácí však urputně bránili a nedovolil soupeři přiblížení k jejich vedení. Zaplněná tribuna hnala domácí hráče k dalším bodům, přidal je M. Kovář, který během několika minut proměnil dva trestné kopy. Tak domácí vedli už 21:0. A přišla další zajímavá série v utkání. Tentokrát musel hlavní rozhodčí Čekal sáhnout do kapsy pro žluté karty.  Dva hráči Vyškova a dva hráči Říčan museli odpykat desetiminutový trest a tak oba týmy hrály ve třináctí.  Během tohoto časového úseku bodové navýšení nepřišlo, ale hrálo se velice útočné ragby z obou stran. Další trestný kop proměnil opět M. Kovář a to už probíhala poslední dvacetiminutovka utkání. Bohužel o několik minut později byl M. Kovář atakován po odkopu a musel odejít na střídačku, hráč hostů za tento zákrok dostal červenou kartu. Během zápasu ve Vyškově panovalo doslova tropické počasí a tak poslední minuty utkání byly velice náročné. V poslední minutě našlo několik Vyškovských hráčů zbytky sil a předvedli útok přes celé hřiště, na jehož konci byl J. Školař, který položil poslední pětku utkání. Po kopu Šenka rozhodčí Čekal ukončil utkání, Vyškov zvítězil 31:0 a po roce si znovu zahraje ve finále.

Sestava: Doležel, Kovář J., Brtníček, Trunečka, Monček, Meandham, Pořízek M., Kovář O., Školař J., Kovář M., Soural, Mazal, Chala, Fialka, Šenk Střídající: Vrána, Jaroš, Hejč, Procházka, Pořízek P., Juřínek, Podaný

K radosti domácích hráčů i fanoušků, ragbisté Tatry Smíchov porazili favorizovanou Pragu a finále Extraligy mužů se tak odehraje na Vyškovském hřišti v sobotu 4. 6. 2016 ve 14:00.

Obrovský dík patří trenérům, všem zúčastněným hráčům, i těm, co se nedostali na soupisku hráčů. Také všem,  co chodili během přípravy a na trénink a v neposlední řadě velký dík všem fanouškům, kteří Vyškovské ragbisty doslova hnali za vítězstvím.