Rugby Club JIMI Vyškov > Sedmičkový turnaj mužů v Cacovické kleci

Sedmičkový turnaj mužů v Cacovické kleci

18.9.2016

Na předposlední turnaj sedmičkové elitní série mužů vyjel vyškovský tým do Brna na hřiště Dragonu. Vyhlídky byly víc než dobré, Vyškovu patřila průběžná třetí příčka, avšak se na nás ze čtvrtého místa dotahovala Sparta Praha, její tým měl jen o 2 body méně.  Ve skupině se střetl Vyškov s hráči Říčan a Přelouče.

První zápas proti týmu Říčan začal pětkou soupeře. Hráči Vyškova se první minuty rozehrávali, a proto se soupeř hned ujal vedení, naštěstí se hráči rychle vzpamatovali a odpověděli také pětkou a následně druhou. Nakonec Vyškov vyhrál 24:12.

Druhý zápas už byl značněji vyrovnanější. Proti Přelouči však šel Vyškov do vedení, ale záhy i hráči Přelouče srovnali. Nakonec dokázali Vyškov přehrát a položit i druhou pětku. I Vyškov se dostal do šancí, ale vetšínou ztroskotali na špatném rozhodnutí, nebo slabší technice. Vyškov tohle utkání prohrál 10:12 a ve skupině tedy skončil druhý.

Třetí zápas o finále Vyškov čekala silná Sparta, která na turnaj v Brně přijela s nejlepší sestavou.  Hned v první minutě se ujala vedení. Následovaly další dvě rychlé pětky a Vyškov dostal pořádnou facku. Po ní se Vyškov trošku probral, vytvořil si nějaké šance, ale pětkou to neskončilo. Naopak soupeř své vedení navyšoval. Nakonec utkání tedy vyhrála Sparta 47:0 a Vyškov tak čekal zápas o třetí místo opět s Přeloučí.

S Přeloučí má Vyškov nejvíce odehraných utkání a dnes se opět hráči potkali v boji o třetí místo podruhé v hracím dnu. Zápas byl opět velice vyrovnaný. Pětky padly na obou stranách dvě. Po čtrnácti minutách základní hrací doby se soupeři rozešli, nerozhodně 12:12. Prodloužení stylem náhle smrti lépe zvládi Přeloučtí a mohl tak slavit třetí místo. Vyškov skončil na čtvrtém místě. I v celkovém hodnocení jsou hráči Vyškova na čtvrtém místě.

Poslední a tedy finálový turnaj se uskuteční na hřišti Pragy Prahy ve sváteční den ve středu 28. 9 2016.

Sestava: Novák, Kovář, Pořízek, Beneš, Fialka, Čala, Kovář, Gibali, Šenk, Chala, Podaný a Procházka.