Rugby Club JIMI Vyškov > EXTRALIGA: RC SPARTA - JIMI RC VYŠKOV

EXTRALIGA: RC SPARTA - JIMI RC VYŠKOV

11.10.2016

RC SPARTA PRAHA – JIMI RC VYŠKOV

Dalším soupeřem v Extralize byla pro Vyškovské hráče zatím neporažená Sparta Praha. Nejen na domácím hřišti, ale i u soupeřů dokázali Sparťané zvítězit mnohdy velmi vysokými rozdíly. Nebylo pochyb, že Sparta pro letošní sezonu výrazně posílila a buduje si vysoké ambice do nové extraligové sezony.

Za podzimního počasí a deště na domácím hřišti začali lépe Sparťané. Už ve druhé minutě utkání zúročili svůj prvotní nápor a špatnou obranu potrestal domácí pilíř pěti body. Domácím vyhovoval terén hřiště, předvedli velice dobrou a sehranou rojovou hru, a Vyškov se jen problematicky dostával k míči. Další pětku položil opět pilíř Sparty, který byl na samotném konci rojové hry Sparty spolu s kopem, Vyškov na Spartě prohrával už 12:0. Postupem času se však i Vyškov dostal do šancí k útočení. Bohužel vždy chyběl jen kousek, špatná nahrávka nebo nedostatečná podpora, aby se i Vyškov zasloužil bodovým ziskem. První bodový zápis pro Vyškov zaznamenala australská akvizice Neal Mendham, který krásným naznačením oklamal soupeře a doběhl pod háčko, s dalšími dvě body za kop od M. Kovář snížil vedení Sparty na 12:7. Do konce utkání si vetší náskok v zápase připsala opět Sparta, nedůslednou obranu využil Chmelík a o poločase vedla Sparta 19:7.

Druhá polovina utkání vypadala ze začátku lépe pro Vyškov. S větším zaujetím a nasazením Vyškov dobýval bránící se obranu Sparty. Po větším tlaku se podařilo hráčům Vyškova položit pětku, konkrétně Gibali, který využil přečíslení na levém křídle. Po položení a připravované konverzi rozhodčí Breburda, po poradě s pomezním, položení neuznal pro předhoz v předcházející akci. Hráči Vyškova jen s údivem museli pokračovat ve hře. Kromě pár momentů se Sparta nedostala ze své poloviny právě vlivem tlaku hostů. Bohužel útok Vyškova se vždy zasekl na nějaké technické chybě.  Velký nápor dovedl k pětce M. Kovář, který prošel obranou a položil, po kopu Vyškov snížil na 19:14, avšak již běžela poslední minuta utkání a nebyl čas na zvrat utkání.

Sestava:  Doležel, Kovář, Jaroš, Monček, Trunečka, Pořízek, Mendham, Kovář, Pořízek, Kovář, Gibala, Mazal, Juřínek, Fialka, Podaný. Střídající: Vrána, Školař, Frič, Procházka a Chalabala