Rugby Club JIMI Vyškov > Junioři RC Petrovice – RC Vyškov 0: 42

Junioři RC Petrovice – RC Vyškov 0: 42

3.5.2011

Hned v prvním utkání čekala vyškovské juniory těžká zkouška na hřišti Petrovic. Domácí soupeř je sice složený z několika jiných klubů, ale hráči si byli vědomi, že tým má svoje kvality, čemuž nasvědčovala i tabulka po podzimní části ligy juniorů.

Začátek utkání byl od obou týmů velmi opatrný, hráči se nepouštěli do velkých akcí a zisk území byl spíše ve formě kopů. Až v 18. minutě po přestupku domácích M. Kovář z výhodné pozice proměnil trestný kop a Vyškov vedl na hřišti Petrovic 0:3. Převaha hostujícího Vyškova se projevila o chvíli později, ve 23. minutě po rychlém míči od mlýnové spojky dosáhl do pětkoviště Jakub Toman, kop proměnil M. Kovář a Vyškov již vedl 0:10. Skóre se do poločasu nezměnilo.
   Do druhého poločasu byl vystřídán 1 hráč a pár minut po začátku se domácí tým opět dopouští přestupku a následný trestný kop proměnil M. Kovář, 0:13. Velkému tlaku hostů obrana dlouho odolávala ale po vydařené akci útoku položil body T. Fládr a kop proměnil M. Kovář 0:20. Hostující tým začal hrát jistější hru a další akci útoku zakončil N. Božek, kop byl neúspěšný, stav tedy 0:25. Tlak hostů donutil k chybě domácí celek, kterou potrestal J. Toman a kop proměnil T. Fládr 0:32. Po další individuální akci se prosazuje opět J. Toman a střídající J. Schmied proměnil kop, 0:39. Závěr utkání přinesl jen chybu domácího celku a J. Schmied proměnil trestný kop na konečných 0:42. Zápas byl velmi vyrovnaný, Petrovice nebyly jednoduchým soupeřem.