Rugby Club JIMI Vyškov > RC Olomouc : JIMI RC Vyškov 7:19 (7:11)

RC Olomouc : JIMI RC Vyškov 7:19 (7:11)

21.5.2011

Vyškov dovezl z Olomouce povinné vítězství.

Poslední utkání extraligy ragby ve skupině o udržení vyhráli v sobotu 21. května 2011 muži JIMI RC Vyškov v Olomouci nad místním RC 7:19.  V tomto utkání domácí předvedli velmi bojovný výkon a dobrou obranu.

Vyškov se hned v úvodu ve 4. minutě ujal vedení  pětkou Luboše Orla, na kterou mu nahrál  Neal Mendham. Soupeř v zápětí otočil skóre, když v 7. minutě položením pětky a prokopu dostal Olomouc do vedení 7:5. Martin Kovář proměněnými kopy ve 13. a 40. minutě strhl vedení opět na stranu hostí a poločas skončil 7:11 pro JIMI.

Druhá půle začala rychlou pětkou Dušana Merty ve 42. minutě, nahrával Luboš Orel. Pak následovalo dlouhé bodové vakuum. Až v 73. minutě upravil Martin Kovář po trestném kopu na konečných 7:19.

Body za Vyškov:

Pětky: 1 x Lubomír Orel, 1 x Dušan Merta

Kop po pětce: 0

Trestné kopy: 3 x Martin Kovář

Asistence: 1 x Neal Mendham, 1 x Lubomír Orel

Sestava:   Pavel Navrátil, Jan Kovář, David Jaroš, Martin Hejč, Dušan Merta, Neal Mendham, Martin Pořízek, Jakub Doležel, Lubomír Orel, Martin Kovář, Luboš Spisar, Petr Pořízek, Michal Juřínek , Jaroslav Bastl, Václav Monček

Střídali: Tomáš Kusala, Radim Kyncl, Radim Trunečka, Radim Koutný

Na střídání byli připraveni: Marek Jordánek, Ondřej Kovář, Lukáš Chalabala

Po výhře Havířova 22:47 v Petrovicích bylo už před utkáním jasné pořadí v tabulce skupiny o udržení. Vyškov skončil na druhém místě za Havířovem a tím pádem jej čekají dvě barážová utkání s Brnem Bystrcí. V neděli 5. června zřejmě ve 14,oo hod. v Brně. A poté doma v sobotu 18. června, z důvodu přeborů mladších žáků zřejmě v 18,oo hod. Čas bude ještě upřesněn.