Rugby Club JIMI Vyškov > RC JIMI Vyškov - RC Tatra Smíchov 5:53 (0:20)

RC JIMI Vyškov - RC Tatra Smíchov 5:53 (0:20)

24.9.2011

Dnešní zápas se našim chlapcům vůbec nepovedl.

Je potřeba na něj velmi rychle zapomenout a koncentrovat se na další zápasy.

"Měla to být odveta za nedávnou porážku v zápase základní skupiny Poháru České ragbyové unie. Koncem srpna ragbisté JIMI Vyškov prohráli s Tatrou Smíchov doma 8:24. Tedy poměrně těsně, a to v jejich sestavě chybělo pět juniorských reprezentantů do dvaceti let, kteří byli na soustředění před mistrovstvím Evropy této věkové kategorie.

S jejich návratem mělo být všechno jinak. Nebylo. Právě naopak. V utkání druhého kola extraligy vyškovští hráči prohráli s Pražany ještě vyšším rozdílem. A co je ještě horší, soupeři ani nekladli větší odpor. Smíchov pokládal pětky po pěkných, rozběhaných akcích. Vyškovští dopředu v podstatě nic nevymysleli a tak jejich jediná pětka, položená Martinem Hejčem až v poslední minutě utkání, byla vlastně jejich jedinou kloudnou akcí v celém utkání.

„Tak hladký průběh jsem opravdu nečekal. Vyškov možná zase hrál v trochu kombinované sestavě, ale vlastně jsme v zápasu neměli žádný problém. Kluci podali dobrý výkon. Nebylo tam moc věcí, které bych jim mohl vytknout,“ spokojeně se usmíval trenér hostů Josef Fatka.

Jeho svěřenci měli zápas pod kontrolou od prvních minut. Vedení proměněným trestným kopem se ujali hned v šesté minutě. Pak sice po dvou pětkách neuspěli v kopech, ale do poločasu si vybojovali náskok 20:0.

Ve vývoji skóre se utkání podobalo pohárovému. Tehdy vedli hosté v poločase 17:0. Zatímco v poháru domácí hráči druhý poločas vyhráli, v sobotu pokračoval pražský „diktát“.

„Musíme najít, kde je chyba. V podstatě jsme byli kompletní. Chyběl vlastně jen Ondra Kovář na vazači, který dostal trest. Jinak by to měla být ta sestava, která bude hrávat stabilně. Několik hráčů sice mělo zdravotní problémy, jednak zranění anebo nachlazení, ale to nemůže být omluva. Bylo to hodně špatné, takticky úplně nezvládnuté. Vlastně kluci dělali všechno naopak, jak měli. Třeba ve chvíli, kdy měli odkopávat, tak se snažili hrát a naopak,“ hledal příčiny odevzdaného výkonu Martin Hudák, který koučuje tým, protože hlavní trenér Lodes sbírá poznatky na Světovém poháru na Novém Zélandu.

„Vyškov má hodně mladé mužstvo, kluci jsou zatím viditelně nezkušení. To je v ragby handicap. Bude to chtít čas. Určitě za dva, tři roky budou promlouvat do play off,“ alespoň „pofoukal“ domácí bolístku Fatka.

Hudák naznačil konkrétnější kroky: „Něco se musí změnit. A musíme začít sami u sebe a hlavně u tréninků a přístupu k nim.“

Takže malou náplastí na vyškovské „rány“ bylo historicky první vystoupení žen v nejvyšší soutěži. Bývalé juniorky se posunuly o věkovou kategorii výš a v prvním turnaji první ligy všechny své soupeřky porazily. Postupně Dragon Brno, Přelouč a Tatru Smíchov."

Zdroj: Vyškovský deník

Body: Hejč 5.
Sestava: Brunclík, J. Kovář, Berka, Hejč, Trunečka, Mendham, M. Pořízek, Doležel, Orel, M. Kovář, Bastl, Juřínek, Fládr, Fialka, Svoboda – Kyncl, Tesař, Chalabala, Koutný, Toman, Školař, Jordánek.

Foto ze zápasu zde.