RC JImi Vyškov B - RC Iuridica

30.10.2015

RC IURIDICA – JIMI RC VYŠKOV B

V sobotu 24.10 se ve Vyškově konal svátek ragby. Do města se sjela Česká a Švýcarská

reprezentace a sehráli spolu soutěžní utkání. V reprezentačním týmu Česka odehrálo utkání

hned čtveřice hráčů z Vyškova a jeden nenastoupil, i proto tento víkend měla extraliga mužů

pauzu a hrálo jen Vyškovské béčko. Naděje Vyškova vyjela do Prahy konkrétně na hřiště RC

Iuridica, na kterém většina hráčů nikdy nehrála, a soupeř byl velikým tabu.

Zápas začal velkým nátlakem domácího týmu. Místy byla hra velice zmatená a to nejen z pozice hráčů

ale i sudího. Příkladná situace nastala v 15. minutě utkání, kdy byla hra přerušena vlivem zranění, tým

Vyškova se seběhnul do skupiny pro týmovou poradu, hráč soupeře na nic nečekal, rozehrál trestný

kop a Iuridica vedla 7:0. Vyškov se po chvíli vzpamatoval a po akci útoku na samotném konci vyrovnal

na 7:7 Gibala a kopem Wognitsch.  Další pětka přišla v zápětí, kdy roj Vyškova zahrál tlačený aut a po

vyhození na útoku našel díru v obraně Heimerle a položil s kopem, Vyškov vedl 7:14.  Koncem

poločasu přišla další sporná situace rozhodčího. Vyškov měl míč po skládce na zemi, několik hráčů

domácího týmu míč přešlo, ale proti pravidlům na něj spadlo, rozhodčí zahlásil výhodu Vyškova,

načež se domácí tým Iuridici zmocnil míče a položil pětku 14:14. Za tohoto nerozhodného stavu se

oba týmy šli občerstvit a skončil první poločas.

Druhý poločas začal lépe pro domácí. Po chybě v obraně se rychle ujali vedení 21:14. Hra se přelívala

ze strany na stranu. Každý z týmu měl několik šancí k získání bodů. Jednu z nich využil tým Vyškova a

na konci rychlého trestného kopu byl Školař K., který snížil bodový rozdíl na 21:19. Vyškov pomalu

začal mít převahu v jednotlivých situacích a další povedenou akci na útoku zakončil položením

Heimerle 21:29. Vyškov však soupeři také dovolil pár situací a často hrál proti pravidlům. Iuridica

měla zkušeného kopače, který proměnil dva trestné kopy za sebou a snížil bodový rozdíl na minimum

27:29. Od tohoto momentu převzali otěže zápasu hostující hráči z Vyškova v poslední

desetiminutovce nasázeli soupeři 24 bodů a rozhodli o jejich vítězství.  Roj Vyškova hrál velice

kompaktně a útok zase rychle a nekompromisně.  Postupně se na konci všech akcí prosadili Skřek,

Beneš Mazal a Koutný. Jedna pětka byla přisouzená jako trestná za podražení nohou v bezprostřední

blízkosti brankoviště.

Celkově přes některé nepodařené momenty v zápase a rozpaky mezi hráči a rozhodčím a mírný

zmatek, Vyškov odjel s plným počtem bodů a hlavně bez zranění. Příští sobotu, poslední říjnový den

čeká Vyškov dvojzápas na Slávii.

Sestava: Kejnar, Frič, Vrána, Novák, Longa, Koutný, Skřek, Beneš, Pořízek P., Wognitsch, Chalabala,

Mazal, Heimerle, Gibala, Školař P. Střídající: Štaffa, duo Školař K + K, Taška, Novotný