Rugby Club JIMI Vyškov > První turnaj žen elitní série v ragby o sedmi hráčkách

První turnaj žen elitní série v ragby o sedmi hráčkách

7.9.2015

V neděli 6.9.2015 se uskutečnil první turnaj žen elitní série v ragby o sedmi hráčkách. Vyškovačky v něm nastoupily ke třem zápasům.

1. Zápas

Vyškov – Tatra

Do úvodního zápasu nastoupily Skokanová, Gottvaldová, Kollmanová, Vrbacká, Trnková,

Čuprová, Hudečková. Na střídačce byla nachystána Burdová.

Z počátku zápasu si naše holky vyvinuly jistý tlak 10 metrů před pětkovištěm, který však

nedokázaly využít. Bohužel se dopustily předhozu a k míči se dostaly soupeřky. Ty si míče více vážily a

po sérii průniků naší obranou je až v naší 22 zastavovala Hudečková. Následné podpory už nikdo

nezastavil a tak ve 4. minutě inkasovaly 0:7. V 6. minutě po dalších fázích nedůsledné osobní obrany

nás soupeřky trestaly znovu 0:14.

Na začátku druhého poločasu holky dokázaly udržet míč na své straně a po několika fázích se

dostat z půlky hřiště před soupeřovo pětkoviště, kde složená Čuprová dokázala ve skládce ještě

přihrát nabíhající Vrbacké 5:14(KPP Čuprová). Po výkopu vyzkoušely Tatrovačky kompaktnost a

ucelenost vyškovské obrany jen obyčejným rozhozením přes celou šířku hřiště. To se jim oplatilo a po

přečíslení 3 na 2 nezaváhaly a trestaly naší špatnou komunikaci 5:21. V 6. minutě druhého poločasu

našla mezeru v obraně Vrbacká a po dlouhém sprintu téměř přes celé hřiště byla zastavena 5 metrů

před brankovištěm. Dokázala však poslat míč dozadu na přibíhající Skokanovou, která našla

přihrávkou volnou Hudečkovou 12:21(KPP Čuprová). Na konci zápasu si Vyškovačky vyvinuly mírný

tlak, přesto nepřesnými přihrávkami ztratily míč a nestihly zastavit rozběhlé soupeřky 12:26. Tímto

výsledkem i zápas skončil.

2. Zápas

Do úvodního zápasu nastoupily Burdová, Gottvaldová, Kollmanová, Vrbacká, Trnková,

Čuprová, Skokanová. Na střídačce byla nachystána Hudečková

Téměř celou dobu prvního poločasu byla na hřišti vidět vyrovnaná partie. Střídaly se fáze útočné

a obranné beze změny skóre. To se změnilo závěrem tohoto poločasu, kdy byla na vyškovských

hráčkách vidět větší únava. Pasivní obranou nechaly zbytečně moc prostoru ke kombinaci a

následnému jednoduchému průniku 0:7. Ještě v tomtéž poločase, holky vlivem špatné komunikace

přišly o míč z příjmu a následném průniku inkasovaly podruhé 0:14.

Začátek druhého poločasu byl podobný tomu prvnímu, změna skóre však přišla dříve. Ve 4.

minutě Vrbacká zvedla rychle míč z rucku a běžela kolem skrumáže. Před kontaktem nahrála

nabíhající Čuprové, která míč donesla do pětkoviště 7:14(KPP Čuprová). Po řadách individuálních

obranných chyb na konci druhého poločasu dokázaly Sparťanky proniknout Vyškovskou obranou

ještě dvakrát 7:21,7:26.

3. Zápas

Do úvodního zápasu nastoupily Burdová, Gottvaldová, Skokanová, Vrbacká, Trnková,

Čuprová, Hudečková. Na střídačce byla nachystána Kollmanová.

Soupeřky nastoupily do zápasu i celého turnaje v 6 hráčkách. Chvílemi to ani nebylo znát. Hned

v 1. minutě se Vyškovských ženám podařilo využít mezeru v obraně soupeřek a Skokanové položit

pětku 7:0(KPP Čuprová). Brněnské hráčky však i přes nízký počet hráček nic předem nevzdávaly a ve

3. minutě pronikly naší obranou a následnou hrou 3 na 1 na vyškovského zadáka proměnily tuto šanci

7:7. Po výkopu se však míče zhostily Vyškovačky a Čuprová razantně odpověděla na Brněnské

nadechnutí 14:7(KPP Čuprová). Ke konci poločasu si holky vyvinuly tlak na soupeřky, který vyústil

v trestný kop 5 metrů před pětkovištěm. Rychlému rozehrání Čuprové nezabránila ani jedna

z brněnských hráček 21:7(KPP Čuprová).

Ve druhém poločase se holky snažily dodržet taktiku od trenéra, důslednější a aktivní obranu. To

se jim podařilo a získaly díky tomu míč, který do pětkoviště donesla Gottvaldová 28:7(KPP Čuprová).

Těmito pokyny se hráčky držely nadále a přineslo to své ovoce. Vrbacké se podařilo sebrat míč po

skládce a přes půl hřiště s ním dojít do pětkoviště 35:7(KPP Vrbacká). Na konci zápasu využily

Čuprová s Hudečkovou přečíslení na útoku (2 na 1), kde Čuprová uvolnila Hudečkovou. Ta položila

poslední pětku zápasu 42:7(KPP Čuprová).

Děkujeme divákům za podporu. Doufám, že naše výkony jen porostou.

Trenéři: Pořízek Petr, Vrána Radek