Rugby Club JIMI Vyškov > Prohra Áčka na Spartě

Prohra Áčka na Spartě

16.4.2017

RC SPARTA PRAHA – JIMI RC VYŠKOV

Šňůru venkovních utkání v Praze Vyškovské áčko odstartovalo na hřišti současného lídra tabulky extraligy týmu Sparty Prahy. Velmi silná Sparta si v předchozích kolech poradila v derby se Slavii hladce s vysokým náskokem, a v druhém utkání dokázala porazit Tatru na smíchovském hřišti.

V Praze 1.4.2017 14:00

Sparta hned v prvních minutách potvrdila roli favorita utkání. Ihned po prvním hvizdu rozhodčího Tůmy začala útočit na Vyškovskou obranu. První body přišly v desáté minutě. Po dobře sehrané akci domácího útoku pokládá první pětku utkání Sulamanidze a spolu s dvěma body kopáče Pantůčka, vede domácí Sparta 7:0. Vyškov se za této situace začal také více dostávat do hry. Odpověď přišla záhy, o pár minut později, po souvislém tlaku pokládá rychlonožka Gibali a snižuje vedení domácích 7:5. Vyškov svůj tlak stupňoval a nutil domácí k chybám. Proti pravidlům se provinil hráč domácích, a po žluté kartě si Vyškov zahrál v početní převaze. O několik minut později obranou Sparty prošel Šmíďák (zadák Vyškova) a položil druhou pětku Vyškova. Vyškov se dostal do vedení, ale Sparta záhy odpověděla. Po chybě vyškovských hráčů měla Sparta výhodný mlýn pět metrů před brankovištěm Vyškova, a domácí vazač Loutocký položil druhou pětku pro Spartu. Poločas utkání 14:10.

Druhý poločas začal v ostrém tempu. Hned ve třetí minutě přišla další žlutá karta, pro hráče Sparty. Druhou početní výhodu Vyškov nedokázal využít, naopak ze hry měla více domácí Sparta. Po tlačeném mlýnu a technické chybě hráče Vyškova, rozhodčí nařídil trestnou pětku a dalších 7 bodů pro Spartu 21:10. Na dlouhých dvacet minut se oba týmy bodově odmlčely. Oba týmy se dostávaly do slibných šancí, ale bránící tým vždy odrazil nápor. Poslední minuty utkání ovládla opět Sparta. Nejprve chytrou akcí přidal další body Pailodze. Kopem po pětce a následným trestným kopem přidal dalších 5 bodů Pantůček a bylo rozhodnuto. Rozhodčí ukončil utkání za stavu 31:10 pro Spartu.

Sestava: Vrána, Kovář, Májovský, Monček, Trunečka, Brtníček, Pořízek, Kovář, Školař, Kovář, Soural, Mazal, Chala, Gibali, Schmied. Střídající: Frič, Školař, Wunsch, Fialka, Podaný.

Fotky ze zápasu TADY (za fotky děkujeme)