19.8.2015

David Jaroš - Ilustr. foto: Anry LukáčDavid Jaroš - Ilustr. foto: Anry Lukáč
David Jaroš - Ilustr. foto: Anry Lukáč

Přípravné utkání v Přelouči 15-16. 8. 2015

První extraligové utkání a zahájení celé sezóny již klepe na dveře, a proto A tým vyškovského ragby vyrazil na víkend do Přelouče. Po náročné letní přípravě, která započala hned po posledním turnaji sedmiček vyškovské borce čekal první testovací zápas v Přelouči.

V sobotních dopoledních hodinách dorazil tým 22 hráčů a tým trenérů na hřiště Přelouče, kde je čekala první tréninková jednotka před samotným zápasem.

Jaroš, Frič, Koutný, Monček, Trunečka, Pořízek M., Kovář O., Jordánek, Pořízek P., Kovář M., Fialka, Mazal, Juřínek, Gibala, Chalabala, Haška, Longa, Brtníček D., Novák, Čala, Soural, Podaný.

Arbitrem toho utkání byl pan Oczadlý a ve 14:00 odpískal výkop. Hned ze začátku se oba týmy do hry pustili naplno a s chutí. Hra byla velice pestrá a tribuna Přeloučských bizonů, který byla zcela zaplněná se dobře bavila. Jelikož v sobotu a prakticky celý týden sužovaly Českou republiku tropická horka byl celý zápas rozdělen na čtyři 20minutové úseky, aby se hráči mohli průběžně občerstvit. První čtvrtinu vyhrál Vyškov v poměru 0:12. O body se postarali (Jaroš 5, Chalabala 5, Monček 2)

Další čtvrtina přinesla změny v sestavě, trenérské duo Pala, Hudák se sestavou míchali, aby otestovali připravenost všech hráčů. Hlavně Petr Pořízek jeden z bratrů, který nově nastoupil na pozici mlýnové spojky hned dvakrát položil. Další body na sebe nenechaly dlouho čekat a když se prosadili Jordánek a po něm mladičký Kryštůfek Čala rázem vedl Vyškov po 2 čtvrtinách 40:0. Také díky neomylné dvojici kopáčů Kovář, Monček.

V předposlední části hry se prosadila i Přelouč. Po technické chybě a dvou neprovedených skládkách položil domácí hráč Čížek. Vyškov rychle odpověděl další pětkou Sourala, který se zotavuje ze zranění a také pětkou Ráďi Trunečky. Martin Kovář opět nasázel oba kopy a stav po třech čtvrtinách byl 54:7.

V poslední části kromě dalších pětek, které padaly na obou stranách začaly padat i hromy a blesky a nakonec i dlouho očekávaný déšť. Borce obou týmu to však nijak nerozhodilo a pokračovalo se ve hře dál. Z posledních sil položil svou třetí pětku Pořízek P. a dokončil tak svůj hattrick, kopem potvrdil Monček. Přelouč pak strhla chvíli pozornost na sebe, kdy po chybě obrany dokázala dvakrát skórovat a domácí kopáč Kohout předvedl, že umí také kopat na branku. Poslední desetiminutovka celého utkání patřila Vyškovu bodově se prosadili benjamínci A týmu Martin Rychlonožka Gibala a kopem potvrdil Michal Novák. Konečný stav ještě navýšil Trunečka, který dokázal proměnit i kop po své pětce a uzavřel celý zápas s konečným stavem 75:21 pro Vyškov.

Vyškov druhý den čekal lehčí trénink na protažení a regeneraci a po oběde odjezd domů.

Děkujeme realizačnímu týmu, trenérům, hráčům a hlavně vedení klubu že nám umožnilo takovou přípravu před sezónou.