Rugby Club JIMI Vyškov > Poslední zápas kadetů Vyškova

Poslední zápas kadetů Vyškova

24.11.2014

Odvetným utkáním v Říčanech ukončili kadeti Vyškova podzimní část své soutěže.

Před třemi týdny se se stejným soupeřem potkali již na domácím hřišti a po slabém výkonu tehdy prohráli o 19 bodů.  Do Říčan jsme proto odjížděli s jediným cílem – pokusit se zlepšeným výkonem porážku soupeři vrátit. Od první minuty však bylo jasné, že tento úkol je při aktuální herní úrovni našeho mužstva jako celku jen velmi těžko splnitelný.

Stejně jako ve Vyškově si Říčany položením tří rychlých pětek hned v úvodu vypracovaly dostatečný náskok k tomu, aby v herní pohodě kontrolovaly vývoj celého utkání. Trenéři Vyškova museli i tentokrát experimentovat a hledat náhradu za zraněnou mlýnovou spojku. I z toho pramenily v samotném začátku utkání hrubé chyby, které soupeři nemilosrdně trestal. Naši hráči věděli, že s mužstvem domácích mohou uspět jen za předpokladu poctivé a důsledné obrany, včasného vybíhání proti soupeři a skládání za nohy. Tady se však dlouhodobě ukazuje největší slabina naší hry. Proti hbitým a technicky vyspělým Říčanům se bez těchto herních prvků zkrátka uspět nedá. Šance na vyrovnané utkání se ještě naskytla zhruba v polovině prvního poločasu, kdy po odvážném a důrazném průniku snížil pětkou M. Školař. Vyškov na několik minut zatlačil domácí do jejich dvaadvacítky, dokonce se dostal až do pětkoviště, ale pětka po vypadnutí míče při pokládání nemohla platit. Naopak Říčany do poločasu opět několikrát uspěly a navýšili vedení na 31:7.

I ve druhém poločase  se Vyškov nevzdával a dál hrál o co nejlepší výsledek. Měl i několik dalších, velmi slibných příležitostí, ale zakončit již nedovedl. A tak po opakovaných chybách v obraně upravily Říčany postupně  skóre až na konečných 50 : 7

I přes vysokou prohru však Vyškov předvedl rozhodně lepší výkon než v domácím střetnutí. Mimo již zmíněné chyby v obraně je další velkou slabinou mělké postavení útoku a nekolektivní hra roje. Díky těmto dvěma utkáním však máme přesně návod na to, kterým směrem se v další přípravě zaměřit a bereme to i jako velkou motivaci k tomu, ukázat, že i Vyškov je schopný hrát na stejné úrovni jako nejlepší mužstvo z české skupiny soutěže kadetů. Hráči na to určitě mají, chce to akorát poctivě a disciplinovaně přistupovat k tréninku!!