Rugby Club JIMI Vyškov > O lázeňskou oplatku

O lázeňskou oplatku

13.3.2012

V sobotu 10. dubna hráli muži JIMI RC Vyškov turnaj v Luhačovicích.

Dovolil jsem si vypůjčit článek s rozhovorem s trenérem Dušanem Bobem Lodesem.

Díky Jarovi Žemličkovi.

Anry Lukáč

V sobotu 10. 3. 2012 se konal druhý ročník turnaje o Lázeňskou oplatku pořádaný RC Říčany ve sportovním centru Radostova v Luhačovicích. Letos se zúčastnili kromě pořádajícího týmu mužstva Dragonu Brno, Vyškova a Zlína. Říčanský tým tímto turnajem zakončil týdenní soustředění. Brněnský Dragon nastoupil do utkání bez několika hráčů, kteří dostali volno na doléčení drobných zranění. Vyškov opět ukázal sílu svého mladého mužstva. Zlín byl jediným prvoligovým zástupcem na tomto turnaji. Za krásného slunečného počasí byly na umělé trávě odehrány zápasy 2x30 minut bez kopů na branku. Systém turnaje byl jednoduchý, po prvních odehraných zápasech se mezi sebou utkali poražení o třetí místo a vítězové ve finále. Celý turnaj nám zhodnotili trenér JIMI RC Vyškov Dušan Lodes.

Výsledky utkání:

Říčany – Zlín 60:0

Dragon – Vyškov 0:25

Dragon – Zlín 80:5

Říčany – Vyškov 20:15

Dušan Lodes:

Jak se ti líbil letošní turnaj?

Nám se tady moc líbí, hrajeme tu již třetí rok. Poprvé jsme zde měli jen vzájemné utkání, loni jsme se už zúčastnili celého turnaje, který byl velmi hezký. Letos nám i vyšlo počasí a myslím si, že je to podařený turnaj před sezónou. Líbil se mi i projev našeho mužstva, ale nerad bych, aby nás to uspokojilo. Jsem rád, že jsem mohl vyzkoušet jak áčko, tak i náhradníky.

Na vašem výkonu bylo vidět, že jste na sobě v zimě hodně pracovali. V prvním utkání jste porazili Dragon a ve druhém jste byli více než zdatným soupeřem Říčanům. Měli jste v zimě nějakou speciální přípravu nebo soustředění?

Fyzičku jsme samozřejmě nevysadili, nevěnovali jsme se jí však tolik jako v předchozích letech. Hodně jsme se zaměřili na ragbyové věci. Čistění míče, podporu a tak dále. To se tu projevilo a v tomto ohledu jsme byli dobře připraveni. Nicméně do ligy zbývají ještě tři týdny a ostatní mužstva určitě taky nespí. Výsledek s Říčany nemůžeme brát vůbec v potaz. Oni mají v nohách náročné týdenní soustředění.

Do začátku jarní části extraligy zbývají tři týdny. Máte naplánovaný ještě nějaký další přípravný zápas?

Ne, přípravné zápasy už jsme měli a teď se budeme věnovat jen tréninku.

Cíl pro letošní extraligu?

Ten je jasný. Udržet se v ní a zůstat v šestce.

Jaký je Tvůj názor na plánované zúžení extraligy na šest týmů?

Já už jsem to prezentoval v minulosti. Nesouhlasím s tím a myslím, že pro kluby, které spadnou, to bude zlé. Na jednu stranu chce trenér národního mužstva čerpat z klubů jako je například Vyškov a na druhou stranu jej tímto pošle dolů.

Více zde