Rugby Club JIMI Vyškov > Celostátní turnaj kadetů ve Vyškově

Celostátní turnaj kadetů ve Vyškově

12.11.2012

V sobotu odehráli kadeti poslední zápasy podzimu a to na celostátním turnaji ve Vyškově.

Turnaj proběhl za účasti domácího týmu JIMI RC, Mariánských Hor, Tatry Smíchov a Sparty. Vyškov se utkal na turnaji  s celky Tatry a Sparty.

Handicapem domácích je stále velká marodka, a tak do zápasů muselo zasáhnout pět hráčů ze starších žáků a čtyři nováčci, kteří s ragby začali teprve před měsícem. Tato skutečnost značně ovlivnila hru Vyškova. V utkání s Tatrou bylo od začátku jasné, kdo bude na hřišti "pánem". Tatra předváděla velice kvalitní kombinační ragby. Její hráči hráli s velkým přehledem a často se dostávali do přečíslení, které taky dokázali využít a pravidelně bodovali. Vyškov nehrál odevzdaně, hráči se snažili, bojovali, ale soupeř byl evidentně nad jejich síly. Za celé utkání si domácí vypracovali pouze jednu dobrou příležitost, kdy Jakub Klimek odvážným sólem pronikl těsně k brankovišti, kde ho soupeř na poslední chvíli dokázal složit.

Ve druhém utkání se Spartou Praha držel Vyškov překvapivě naději na dobrý výsledek do poloviny druhého poločasu. To ještě vedl pětkou J. Klimka ze závěru první půle. Hráči Vyškova  příkladně bojovali a herně drželi se zkušenějším soupeřem krok. V prvním poločase si dokonce vytvořili více příležitostí k zakončení.  V závěru dokázala Sparta využít dvou nepříliš povedených výkopů Vyškova a otočila vítězství na svou stranu.

I přes dvě prohry nelze vystoupení Vyškova hodnotit jako neúspěch. Potkal se se soupeři, kteří disponovali sehranými mužstvy a obzvláště Tatra předváděla na tuto kategorii opravdu velmi kvalitní ragby.

Kladem je ochota hráčů bojovat a nevzdávat zápas. V případě hojné účasti na zimní přípravě tak můžeme v jarní části soutěže očekávat výrazné zlepšení hry a s tím souvisící lepší výsledky.

VYŠKOV : TATRA 0 : 34     

VYŠKOV :  SPARTA 5 : 19

Body: J. Klimek 5

 

Pavel Alán