Rugby Club JIMI Vyškov > Kadeti Vyškova v Mariánských Horách

Kadeti Vyškova v Mariánských Horách

28.5.2012

kadeti podzim 2011kadeti podzim 2011
kadeti podzim 2011

Turnaj kadetů v Mariánských Horách

Po týdnu se ragbyoví kadeti střetli opět na turnaji v Mariánských Horách.

Oproti minulému týdnu, kdy se hráčům Jimi turnaj hrubě nevydařil, zahráli tentokrát mnohem lépe a po zásluze obě utkání vyhráli.

V prvním zápase s celkem Mariánských Hor dodržovali stanovenou taktiku, odpovědné skládali a podporovali hráče s míčem. Výsledkem byla pohledná hra a vcelku vysoké vítězství.

Ve druhém utkání s Dragonem Brno se jim již tolik nedařilo. Soupeř, který si na hráče Vyškova začal v posledních utkáních věřit, hrál organizovaně v kontaktních situacích, neztrácel míče  a tím si vytvářel herní převahu. Tu však nedokázal bodově zúročit a tak přišel trest v podobě položení pětky Kubou Leznarem. Na začátku druhé půle hráči Jimi zpřesnili hru a po pohledné akci se jim rychle podařilo položit druhou pětku. Hráče Dragonu to však nezlomilo a nadále si udržovali mírnou herní převahu. Rozhodnutí padlo ke konci utkání, kdy se podařilo Jakubovi Skácelovi potáhnout hru až do hloubky soupeřova území.  Tam následoval trestný kop pro Vyškov, rozehrání na roj a jednoduché přenesení hry až na rychlé křídlo, které nejpohlednější akci zápasu zakončilo další pětkou.

Příslibem do budoucna jsou výkony nováčků týmu – Kryštofa Čely, Michala Hrachoviny a Honzy Gottvalda. Škoda jen, že začali s ragby až v době, kdy prakticky končí sezóna. Je teď jenom na nich, aby se tomuto sportu věnovali i nadále a postupně se dál zlepšovali.

Sestava:

Man, Kučera, Fišer (Gottvald), Bastl, Skácel, Školař K., Leznar, Voráč, Školař J., Pantůček, Brtníček, Klimek, Novák, Čela, Kaňa, Hrachovina

Vyškov : Mariánské Hory

   38     :    7

Body Vyškova: Pantůček 10, Leznar 6, Skácel 5, Hrachovina 5, Man 5, Novák 5, Klimek 2

Vyškov : Dragon

   17     :      0

Leznar 7, Voráč 5, Čela 5