Rugby Club JIMI Vyškov > Nedělní Turnaj Žen na Spartě

Nedělní Turnaj Žen na Spartě

12.9.2016

V neděli dámská výprava pod vedením trenéra Petra Pořízka vyrazila na svůj druhý turnaj elitní série ženského sedmičkového ragby opět do hlavního města, tentokrát na hřiště Sparty.

Z turnaje si vyškovské ragbistky odvážejí 6. místo. Na všechny soupeřky bohužel nestačily hlavně vlivem nedostatku hráček, a velké marodce, která přidělává starosti nejen trenerovi dívčího celku. Naše hráčky musely odehrát všechny utkání pouze v 5 hráčkách a to bylo v tomto tropickém horku nezvladatelné.

 

V prvním zápase proti Tatře Smíchov se dívky víceméně rozehrávaly a snazily se vyrovnat s menším počtem na hřišti. Soupeř s námi ale soucítil a nastoupil proti nám v počtu šesti hráček. Nutno podotknou že, soupeřky často precislovaly a hráčky Vyškova často chybovaly. Zápas nakonec vyhrála Tatra v poměru 50:0.

 Do druhého utkání proti Spartě Praha, která proti nám také nastoupila v šesti hračkách už jsme byly více rozehrané a hra už byla přehlednější, bohužel i zde nás soupeř přečíslovaly a vyuzivaly výkopů na opačnou stranu. Dívky z Vyškova se však nevzdávaly, soupeřkám to několikrát pěkně zavařily a zmařily i několik šancí na další bodování, za zmínku stoji heroický výkon hráčky Klevetové, který zabránila jisté pětce. Po hracím čase domácí zvítězili 45:0.

Poslední zápas o umístění 5. a 6. místa proti Slávii jsme nastoupily s odhodláním, kde jsme čelily kompletnímu týmu 7 hráček. V první polovině jsme vedly velice vyrovnaný zápas, kdy nám soupeř položil jedinou pětku. Bohužel ve druhé polovině již docházely síly a na hře to bylo vidět. Poslední utkání vyhrála Slávie 24:0

Chtěli bychom poděkovat všem hráčkám, které jely s odhodláním hrát v tak nízkém počtu a daly do zápasu veškerou sílu.

Dále děkujeme naší bývalé hračce Terině Sypkové, která nás přišla podpořit a nosila nám vodu. A nakonec našemu trenérovi Petru Pořízkovi,který stále neztrácí nervy a je s námi.

 

Gratulace patří naši dlouholeté hráčce Pavlíně Čuprové, která nyní hostuje za tým Tatra Smíchov, se kterým dokázala vyhrát celý turnaj na Spartě. Sestava: Burdová, Skokanová, Klevetová, Gottvaldová, Balaszová

 

Sjůzn Skokanová