Rugby Club JIMI Vyškov > Mládež > Ženy > Naše děvčata 3x vítězně - Brno

Naše děvčata 3x vítězně - Brno

26.9.2011

Dne 25.9. 2011 se vyškovské ragbistky zúčastnily prvního turnaje žen v ragby 7s, který pořádal RC Dragon Brno.

Nejen, že to byl první turnaj nové sezóny, ale pro naše holky i první v kategorii ŽENY (tj. nad 18 let). Náš tým odjížděl do Brna plný nejistoty a očekávání z nové a ragbyově jistě kvalitnější kategorie. Na Dragonu nás čekaly tři utkání a hned jako první domácí RC Dragon Brno, který v loňské sezóně získal bronzové medaile.  Dále nás pak čekal zápas s RC Tatra Smíchov a na závěr RC Přelouč.

RC JIMI VYŠKOV vs. RC DRAGON BRNO 12:0

Hned na první zápas nám los nepřihrál zrovna jednoduchého soupeře. Jenže strach a ostych naše hráčky nechaly v šatně a na hřiště si vzaly bojovnost a ohromnou chuť zvítězit. První poločas skončil díky dobré obraně z obou stran 0:0. V druhém poločase jsme nepolevili a to přineslo ovoce v podobě pětky Pavlíny Čuprové i s následným prokopem 7:0. Šance se tvořily na obou stranách, avšak pětkou skončila až ta vyškovská 2 minuty před koncem kdy se prosadila Tereza Sypková a upravila tak na konečných 12:0. Tato výhra byla nepochybně největším překvapením turnaje.

Body: Čuprová 5+2, Sypková 5

RC JIMI VYŠKOV vs. RC TATRA SMÍCHOV 17:12

V tomto utkání jsme čekali ze strany Tatry velkou bojovnost a taky jsme ji pocítili. Na Tatře bylo vidět odhodlání vyhrát a naše o poznání horší obrana, než v prvním utkání jím k tomu pomáhala. Jelikož chyby v obraně byly i na soupeřově straně utkání se chýlilo k nerozhodnému výsledku 12:12. Jenže několik vteřin před koncem děvčata rychle rozehrála nařízený trestný kop. Katka Vrbacká na sebe natáhla 3 smíchovské ragbistky a uvolnila tak Pavlínu Čuprovou, která došla až pro vítěznou pětku.

Body: Čuprová 5+5+2, Vrbacká 5

RC JIMI VYŠKOV vs. RC PŘELOUČ 34:5

Holky nechtěly dopustit žádné nepříjemnosti a do utkání vlétly naplno, a to tak, že již v 15. vteřině utkání pokládala Pavlína Čuprová. Přelouč sice dokázal ve 2. minutě snížit na 7:5, ale to bylo poslední, co hráčkám z Přelouče naše děvčata dovolila. Pak už byl zápas čistě v režii Vyškovaček a ty Přelouči nasázely celkem 6 pětek a konečný stav utkání tak zněl 34:5.

Body: Sypková 5+5+5, Čuprová 5+5+2+2, Horváthová 5

Sestava: Skokanová, Čuprová (C), Trnková, Vrbacká (C), Sypková, Daňhelová, Horváthová, Punčochářová

Trenéři: Václav Monček, Petr Pořízek

Zvláštní poděkování patří fotografům: Anry Lukáč, Jakub Brunclík

A v neposlední řadě fanouškům a příznivcům vyškovských ragbistek, kteří nás přijeli do Brna podpořit.