Rugby Club JIMI Vyškov > Na Apríla děvčata Vyškova bojovala na Spartě

Na Apríla děvčata Vyškova bojovala na Spartě

8.4.2012

1.4.2012 se konal první turnaj žen jarní části sezóny a to na hřišti RC Sparta Praha.

Na tento turnaj jsme bohužel odjeli pouze se šesti hráčkami, jelikož spoustu děvčat nám vyřadily pracovní a zdravotní důvody. Na turnaji nás čekaly utkání s RC Dragon Brno, RC Tatra Smíchov a RC Přelouč.

RC JIMI VYŠKOV vs. RC DRAGON BRNO 7:15

Na turnaj jsme navzdory provozu v Praze dorazili 15 minut před utkáním a to se projevilo hlavně na prvním poločase. Děvčata neměla moc času se na zápas pořádně připravit a do zápasu šla tedy dost nervózní. I v šesti jsme dokázali být Dragonu rovnocenným soupeřem a minutu před koncem za stavu 7:10 jsme dokonce sahali po vítězství. Jenže na konci utkání už holkám chyběly síly, aby dotáhly některou z akci až k pětce. Dragon na konec z poslední akce zápasu položil pětku a upravil tak na konečných 7:15.

Body: Čuprová 5+2

RC JIMI VYŠKOV vs. RC TATRA SMÍCHOV 31:10

Do utkání s Tatrou jsme nastupovali s respektem, jelikož Tatra je kvalitní a pro nás nepříjemný a nevyspytatelný soupeř. Jenže Tatra nás zřejmě s vidinou snadného utkání proti šesti hráčkám dost podcenila a snažila se prosazovat hodně individuálně. Na rozdíl od našich holek, které k utkání přistoupily velice zodpovědně a dodržovaly přesně pokyny trenérů. Tomu taky odpovídal konečný stav utkání kdy Vyškovačky přehrály Tatru vysoko 31:10.

Body: Kubaláková 5+5, Vrbacká 5, Čuprová 5+5+2+2+2

RC JIMI VYŠKOV vs. RC PŘELOUČ 17:12

Měl to pro nás být papírově nejslabší soupeř na tomto turnaji, ale fyzická vyčerpanost našich svěřenkyň a velice hezký výkon ze strany Přelouče utkání zdramatizoval. Přelouč hrál pěkné, kolektivní a útočné ragby. Jediné co nám zajistilo vítězství v tomto utkaní byla perfektní obrana, tvrdé skládání a veliké odhodlání k výhře.

Body: Kubaláková 5, Čuprová 5+2, Sypková 5

O hezkém a bojovném výkonu našich ŽEN, který předvedly na tomto turnaji v početním oslabeni (navíc pro 2 hračky to byl vůbec první turnaj) se zmínilo hodně lidí i trenéru ostatních týmů.

Doufáme, že toto nasazení a odhodlanost našim holkám vydrží i nadále a budeme moci na ně dále slýchat jen slova chvály. Děkujeme všem hráčkám za předvedený výkon.

Sestava: Skokanová, Ryšánková, Sypková, Vrbacká (C), Čuprová, Kubaláková

Trenéři: Václav Monček, Petr Pořízek