Rugby Club JIMI Vyškov > Muži Vyškova - Slavie - Vyškov 10:33

Formát:
pdf
Velikost:
208kB

Vyškovský "A" team zahájil extraligovou sezónu výborně. V neděli 31.8.2014 prvním kole jel na Slávii, kde již několik let nedokázal uspět. Toto se však podařilo zlomit a dokázal porazit Slávii 10:33.

Hrálo se za deštivého počasí. Terén byl mokrý a podmáčený, což vyhovovalo těžkému roji Slávie a na co i spoléhala. V první půli se Slávie snažila hrát rojově, zatlačit Vyškov, spolíhala také na to, že tak lehký a mladý Vyškovský tým zdecimuje a fyzicky vyčerpá. Ten však díky dobré fyzické kondici a připravenosti dokázal odolat, Slávii dobře bráníl a velice dobrou, aktivní a organizovanou obranou k ničemu nepustil. Drželi jsme soupeřovu obranu před naší dvaadvacítkou. Pouze jednou po sérii trestných kopů, ke kterým přispěl i rozhodčí dokázala Slávie dotlačit balón do našeho pětkoviště. Půlka tak skončila 7:0 pro domácí.

Do druhé půlky však Vyškov nastoupil ještě aktivněji, dokázal hrát rychlé raky, soupeř nestíhal a dostávali jsme jej pod velký tlak. První pětku jsme položili, kdy před soupeřévým pětkovištěm měla Slávie mlýn, dokázaly jsme je však zatlačit i v mlýně, míč jim vypadl z mlýnu, po kterém dokázal sebrat balón Jan Školař a propadnout s ním do pětkoviště.

Od té chvíle se Vyškov nadechl k velkému obratu. Vycítil, že Slávie fyzicky upadá, čemuž nasvědčovala i soupeřova střídání. Vyškovští nepolevili, velice rychlou a dynamickou hrou se sérií rychle hraných raků a následných rychlých rozehrách do útoku jsme v 55. minutě položili Adamem souralem přes křídlo druhou pětku. Slavie vložila poslední síly a snažila se zvrátit utkání, což se ji podařilo trestým kopem snížit na 10:12. Vyškov však provedl sérii střídání a tak udržet vysoké tempo hry. Na to už Slávie nedokázala kontrovat, a tak 66. minutě po chybě soupeře velkém průniku  skŕoval po zranění rozehrávající se Martin Kovář z pozice tříčtvrtky. Od té chvíle už hrál jen Vyškov. Postupně v 72. minutě položil i výborně hrající Lukáš Chalabala. Na úpozici útokové spojky se velice zlepšil, jak ve hře dopředu tak v obraně. Je jedním z nejlepších hráču v posledních zápasech. Naše jasné výtězství završil v 74. minutě Jiří Pantůček, který je reprezentantem do dvaceti let a měl za sebou již čtvrté utkání za poslední týden, stejně jako Jan Školař a David Brtníček.

Celý team podal velice dobrý výkon, bojovnost a hlad po vítězství. Na lavičce jsme měli také velice dobré zastoupení v podobě po zranění se rozehrávajících hráčů, celá lavička se dostala do utkání, čímž udržela a ještě zvýšila tempo.

Všem za bojovný výkon na těžkém terénu za deště děkuji.

Martin Hudák

Sestava Vyškova:

1. David Jaroš, 2. Radek Vrána, 3. Jakub Doležel, 4. Radim Trunečka, 5. Mirek Procházka, 6. Petr Pořízek, 7. David Brtníček, 8. Ondra Kovář, 9. Jan ŠKolař, 10. Lukáš CHalabala, 11. Adam Soural, 12. Laďa Mazal, 13. Michalů Juřínek, 14. Martin Gibala a 15. Jiří Pantůček.

Střídačka: 16. Jan Kovář, 17. Radim Koutný, 18. Michal Novák, 19. Martin Pořízek, 20. Marek Jordánek, 21. Martin Kovář, 22. Petr Školař.

Další výsledky:

Sparta - Brno 0:25

Praga - Mariánské hory 40:13

Říčany - Tatra 22:26

Druhé kolo Vyškovští sehrají doma v sobotu 6.9.2014 od 14:00hod. proti Říčanům. Všechny zveme, příjďte nás podpořit.