Rugby Club JIMI Vyškov > Muži "A" Sparta - Vyškov 17:35

Muži "A" Sparta - Vyškov 17:35

23.9.2013

Hráči Vyškova v 3.kole extraligy zavítali na hřiště RC Sparta, kde potvrdili svojí momentální formu.

Vyškov nezačal vůbec dobře, již v třicáté sekundě zápasu inkasovali první pětku po špatném příjmu z výkopu, ztrátě balónu a následném tlaku Starty po rojové akci. Vyškovští byly zaražení, a celou první půli se soustředili na obranu, aby již neinkasovali. Sparta se nás snažila udolat velice těžkým rojem, nám se však dařilo je bránit, odkopy a důsledným presingem vracet na jejich půli. Tyto akce však byly ojedinělé. Před poločasem jsme opět z tlaku Sparty, špatným skládáním a jejich těžkého roje inkasovali druhou pětku, čímž se uzavřel poločas se skórem 3:17 pro Spartu.

Do druhé půle nastoupil Vyškov však úplně jinak, zlepšil skládání, dokázali z racku rychle hrát balóny a rozehrávat je do volného prostoru na křídla, což na těžkou Spartu platilo. Dali jsme dvě pětky po pěkných akcí, kdy kladly postupně křídlo Adam Soural, po něm tříčtvrtka Ladislav Mazal. S narůstajícími minutami začala Sparta fyzicky odpadat, my jsme naopak střídáním vyrovnané lavičky ještě zvyšovali tempo, Spartu uzamčeli na jejich půlce, a tak dokázali položit pětky po pěkných průnicích kolem roje Starty. Skóroval postupně Neal Mendham, Martin Kovář a na závěr stále se zlepšující Adam Soural.

Zápas tak skočil vítězstvím Vyškova 17:35. Za bojovný výkon a pěkné pohledné ragby děkuji všem hráčům RC Vyškov.

Sestava Vyškova:Jakub Doležel, Jan Kovář, Radek Vrána, Martin Hejč, Radim Trunečka, Martin Pořízek, Petr Pořízek, Ondra Kovář, Jan Školař, Martin Kovář (c), Kuba Toman, Ladislav Mazal, Michal Juřínek, Adam Soural, Lubomír Svoboda.

Střídačka: David Jaroš, Tomáš Berka, Neal Mendham, Lukáš Voráč, Marek Jordánek, David Brtníček, Jiří Pantůček.

Trenéři Martin Hudák, Pavel Pala.

Další zápas sehraje Vyškov doma se Slávií 5.10.2013 ve 14.00 hod, přijďte podpořit naše mužstvo.