Rugby Club JIMI Vyškov > Muži na domácím hřišti porazili Říčany

Muži na domácím hřišti porazili Říčany

4.10.2016

JIMI RC VYŠKOV – RC MOUNTFIELD ŘÍČANY

Dalším soupeřem pro Vyškov byl tým z Říčan, poslední vzájemný duel semifinále loňské sezony zvládli lépe domácí z Vyškova a radovali se z postupu do finále. Nový ročník sezony extraligy mužů v ragby České republiky pro Říčany nezačal vůbec dobře. Po dvou porážkách si ve třetím zápase poradily s Dragonem Brno, ale v tabulce zůstali na předposledním místě.

Utkání začalo tradičně přesně po odbytí druhé hodiny odpolední a první minuty utkání lépe zvládali domácí hráči. Od první minuty tlačili soupeře a v páté minutě prošel skrz obranou až do pětkoviště Procházka. Kapitán M. Kovář nejen proměnil kop po pětce, ale v následujících minutách i trestný kop a Vyškov vedl 10:0. I Říčany dovedly zatlačit domácí, a donutit je k chybám. Následný trestný kop vedl ke snížení stavu na 10:3. Hra se začala víc a víc vyrovnávat, ba dokonce začali hosté z Říčan tlačit domácí. První pětku pro Říčany zařídil hráč s číslem 1 po protlačení míče až do brankoviště, hosté tímto srovnali na 10:10. Do konce poločasu ještě zaútočil Vyškov a odměnou byla chyba soupeře a proměněný trestný kop a stav v polovině utkání tak 13:10.

Druhý poločas začal opravdu ve velkém stylu. Hráči si nic nedarovali, možná až přes hranice zahrál Říčanský hráč a od rozhodčího Bednaříka viděl za prohřešek žlutou kartu. Vyškovu se nedařilo tuhle početní převahu využít ve svůj prospěch, několikrát se sice hráči dostali do slibných šancí, ale nedokázali je využít pro navýšení svého vedení. Až dvacet minut před koncem, navýšil vedení Vyškova kopáč Šenk trestným kopem 16:10. Po několika minutých se hezkým průnikem předvedl Jaroš z Vyškova a finální nahrávkou uvolnil P. Pořízka, který položil druhou pětku pro domácí spolu s konverzí a Vyškov vedl 23:10.
Před poslední desetiminutovkou inkasoval domácí hráč žlutou kartu a Říčany hrály pod výhodou hráče navíc. Závěr utkání hrály obě mužstva na plno a dávaly do hry největší vypětí sil. Nejprve tlačily soupeře Říčany, vzápětí to bylo zase naopak. Další žlutou kartu viděl hráč Říčan po nedovolené hře. V posledních minutách využili obrovský nápor hosté a položili také druhou pětku a snížili vedení Vyškova na 23:15. Říčany v poslední minutě ještě zahrozily, avšak už nedokázaly strhnout zápas na svoji stranu a Vyškov zvítězil 23:15.

Sestava: Doležel, Vrána, Jaroš, Monček, Procházka, Brtníček, Pořízek, Kovář, Pořízek, Kovář, Gibali, Juřinek, Chalabala, Fialka, Podaný. Střídající: Beneš, Školař, Kovář, Mazal, Gryc, Jánský a Šenk.