Rugby Club JIMI Vyškov > Mladé naděje v Havířově

Mladé naděje v Havířově

12.10.2016

V sobotu jsme vyrazili s našimi mladými nadějemi opět na další regionální turnaj mládeže, tentokrát do Havířova.

Nejmladší kategorie tedy U8 zde sehrála několik utkání, ve kterých nám chlapci a děvčata předvedli, že máme do budoucna rozhodně na čem stavět.

V U10 se tentokrát sešla velmi početná skupina mužstev, takže se celý turnaj hrál na dvě skupiny. Soupeřem našich borců se po rozlosování stali Brno Bystrc, Havířov, Olomouc a Mariánské Hory. Bohužel se nám na tomto turnaji příliš nedařilo a naše mužstvo až na remízu s Havířovem prohrálo všechna utkání a navíc dokázalo svým soupeřům položit pouze tři pětky. Hrdinou turnaje se za Vyškov stal hráč Branko Babjak, který dokázal položit za Vyškov všechny body. Věříme však, že do příštího turnaje se výkon všech hráčů výrazně zlepší a do bodovacích tabulek se zapíšou i další borci.

V kategorii U12 jsme poprvé postavili i „béčko“ složené z nováčků a méně zkušených hráčů. Právě ona nezkušenost se nejvíce podepsala na výsledcích mužstva, ovšem co se týká bojovnosti, v té tohle mužstvo nebylo v žádném případě pozadu za naším „áčkem“ a výkony některých hráčů jistě v budoucnu zamíchají sestavou zkušenějšího „A“ týmu. Celý turnaj v této kategorii se hrál na dvě skupiny. Ve skupině A narazil náš „B“ tým na Olomouc, Havířov a Dragon, v zápase o umístění pak na Zlín. Sice naši chlapci v žádném zápase nezvítězili, přesto dokázali svým zkušenějším soupeřům postupně nasázet čtyři pětky, co je dobrým příslibem do dalších turnajů. Naši zkušenější borci narazili ve skupině „B“ na Mar. Hory (8:0), Zlín (6:1) a Bystrc (1:2). Bohužel prohra s tradičním rivalem Bystrcí nás odsunula ke hře o třetí místo s mužstvem Havířova (3:0). Celkový dojem z tohoto turnaje byl velmi dobrý, největší pozitivum bylo, že si tentokráte zahráli úplně všichni hráči bez vystřídání a vyzkoušeli si, jaké to je odedřít sami celý turnaj bez střídání.

 

Dalším turnajem mladších žáků je celostátní klání v Olomouci.