Rugby Club JIMI Vyškov > Kadeti vyhráli doma s Dragonem

Kadeti vyhráli doma s Dragonem

14.10.2014

Svoje třetí soutěžní utkání hráli kadeti Vyškova na domácím hřišti. Hostujícím týmem byli mladí ragbisté Dragonu Brno.

Vyškov se tentokrát představil v nejsilnější sestavě a cílem odčinit nepřesvědčivý výkon z předešlého utkání v Mariánských Horách. Od počátku zápasu zatlačil soupeře na jeho polovinu a poměrně brzy se díky svým tradičním oporám dostal do vedení. První, rychlou pětku položil  N. Dzurňák, zanedlouho na to skóroval i D. Šenk. Vyškov chtěl očividně hrát neustále útočně, ale možná z přemíry snahy pramenilo až neskutečné množství předhozů a ztrát míčů v racích. Zvláště v čištění míčů na tom byli hráči Dragonu znatelně lépe než domácí. Do konce prvního poločasu položil ještě pětku M. Školař, ale hra byla v těchto chvílích ze strany domácích značně neurovnaná.

Druhý poločas zahájil Vyškov nekompromisním průnikem hráče druhé řady M. Kodada přes obranu soupeře, kdy ho několik hráčů nedokázalo zastavit. Tato akce vyškovský tým správně „nakopla“ a ten si postupně budoval na hřišti větší a větší převahu. Najednou bylo hráčů Vyškova plné hřiště a předvedli  několik velmi pohledných akcí, za které jim diváci rádi zatleskali. Stínem utkání bylo nešťastné zranění jednoho z nejlepších rojníků E. Wunsche, jehož musela ze hřiště odvézt sanitka. Erik je však tvrdý chlapík, správný ragbista a již teď se těší na návrat k mužstvu. To samé si přejí i všichni spoluhráči a trenéři.

Pokud by Vyškov dokázal stabilně předvádět takové výkony jako tuto sobotu, může letos pomýšlet hodně vysoko. Chce to však dál poctivě makat!!   

RC JIMI Vyškov : RC Dragon Brno

        57            5

Body: D. Šenk 23, N. Dzurňák 9, M. Školař 5, M. Kodad 10, D. Holub 5, M. Heimerle 5

Sestava:

Dominik Kotas, Kristián Gryc, Matouš Frič, Marcel Kodad, Filip Jánský, Erik Wunsch, Martin Školař, Daniel Kýz, N. Dzurňák, David Šenk, Petr Grmela, Michal Heimerle, Dominik Holub, Jaroslav Krátký, Jakub Šenk, Adam Hróza

 

P. Alán  

 

AL