Rugby Club JIMI Vyškov > Kadeti podlehli Říčanům

Kadeti podlehli Říčanům

26.5.2015

Kadeti ani napočtvrté proti Říčanům neuspěli

V sobotu odehráli kadeti na domácím hřišti poslední utkání ze série s vedoucím celkem české skupiny OP. Oproti předcházejícímu zápasu v Říčanech svůj výkon znatelně zlepšili, ale ani tentokrát to na soupeře nestačilo.

Do utkání vstoupil Vyškov dobrým náporem a zatlačil soupeře do jeho obranného území. Hráči se snažili co nejrychleji bodovat, ale v rozhodujících momentech nezvolili tu nejjednodušší a nejúčinnější variantu zakončení, což je ovšem stálo dost sil a navíc bez kýženého výsledku. Nakonec se jim zásluhou N. Dzurňáka přece jen podařilo položit první pětku utkání . Bylo to vlastně od podzimu poprvé, co s tímto soupeřem šli do vedení. Říčany však ještě před poločasem dokázaly po přečíslení naší obrany v útoku stav srovnat.

Ve druhém poločase pokračoval Vyškov v náporu a dvěma pětkami křídelníka J. Krátkého navýšil vedení na rozdíl 12 bodů. V této chvíli se zdálo, že by domácí mohli své snažení dotáhnout k vítězství. Říčany však prokázaly, že jsou i v této kategorii zkušeným a kvalitním mužstvem a postupně z vedení vyškováků začaly ukrajovat. Domácí začali hrát navíc často proti pravidlům, za což je rozhodčí pravidelně trestal. Posledních 15 minut se tak Vyškov pouze bránil, čehož soupeř využil a celé utkání otočil nakonec ve svůj prospěch.

Domácí nepodali špatný výkon, ale v jejich hře se hlavně ve druhém poločase začaly objevovat staré nešvary – pozdní přihrávky, slabá podpora hráče s míčem, slabá komunikace a nekompaktní hra roje. Nadprůměrný výkon podal v týmu domácích opět D. Holub, který hrál poprvé na postu rváčka. Důležité ale je, že naši hráči poznali, že i s takovým soupeřem, jakým Říčany letos jsou, mohou odehrát vyrovnaný zápas. Škoda jen neproměněných příležitostí z úvodu prvního poločasu.

     

JIMI RC Vyškov      RC Mountfield Říčany

     19              :                35

Body: N. Dzurňák 5, J. Krátký 10, D. Šenk 4

Sestava: M. Frič, K. Gryc, M. Kodad, F. Jánský, E Wunsch, M. Školař, D. Holub, P. Grmela,

 

                D. Šenk, J. Krátký, N. Dzurňák,  J. Šenk, R. Husár, M. Heimerle

 

Pavel Alán

 

AL