Rugby Club JIMI Vyškov > Kadeti na jaře poprvé a úspěšně

Kadeti na jaře poprvé a úspěšně

21.4.2015

Kadeti vstoupili  vítězně do jarní části

Vítězstvím na domácím hřišti zahájili kadeti Vyškova jarní část Oblastního přeboru Moravy. Jejich soupeřem byl celek Havířova, s nímž tradičně svádějí vyrovnaná utkání. Na podzim se Vyškovu podařilo v Ostravě těsně vyhrát a také tentokrát chtěl dokázat, že jeho průběžně první místo v soutěži mu právem patří.

Začátek byl ze strany Vyškova díky nerozehranosti ještě dost opatrný a nepřesný. Postupem času si ale domácí hráči začínali více věřit, zpřesnili hru a v 10. minutě  položili zásluhou R. Husára první pětku. Toto křídlo svou hbitostí a dravostí znamenalo pro soupeře vždy velké nebezpečí a do poločasu se mu podařilo skórovat ještě dvakrát a to v 15. a 25. minutě.  Všechny kopy po pětkách byly ve velkém větru neúspěšné, ale i tak šel Vyškov do druhého poločasu se slibným náskokem.

Hned v 7. minutě druhé půle položil rojník M. Kodad důrazným průnikem u brankové čáry soupeře další pětku, čímž se domácí zklidnili a začali předvádět vcelku pohlednou hru. Jen díky nerozhodnosti a pozdním přihrávkám na zcela volné spoluhráče se jim však skóre  již nepodařilo navýšit. Naopak se po rychlé a razantní akci útokem prosadil soupeř. Domácí si ale výhru pohlídali a dotáhli zápas do úspěšného konce.

Celkově naši hráči překvapili a i přes nerozehranost předvedli slušnou  hru. Slabinou byly časté ztráty vlastních míčů v racích, plytké postavení útoku a pozdní nahrávky. Naopak překypovali bojovností a dobrou obranou. Zvlášť aktivně a úspěšně si v této činnosti počínal Dominik Emil Holub, který zastavil hodně rozbíhajících se útoků soupeře a vybojoval pro nás i hodně důležitých míčů.  

RC JIMI      RC HAVÍŘOV

     20              :                7

Body: R. Husár 15, M. Kodad 5

Sestava: O. Jordánek, K. Gryc, M. Frič, F. Jánský, M. Kodad, E. Wunsch, M. Školař, D. Kýz, P. Grmela,

 

                D. Šenk, J. Krátký, D. Holub,  J. Šenk, R. Husár, M. Heimerle, I. Vinter

 

Pavel Alán

 

AL